Trwa ładowanie...
d1ajjam

Misiewicz zapowiada stanowcze kroki. Wszystko przez jeden wpis

"Nowy szef MON Błaszczak jest największą porażką intelektualną rządu PiS-u" - miał napisać były rzecznik ministerstwa Bartłomiej Misiewicz na Twitterze. Cytat szybko zaczął krążyć po sieci. Problem w tym, że okazał się fałszywką. Co na to Misiewicz?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Misiewicz nie pierwszy raz padł ofiarą fake newsa
Misiewicz nie pierwszy raz padł ofiarą fake newsa (East News)
d1ajjam

Screen wpisu został opublikowany przez jednego z internautów. "Nowy szef MON Błaszczak jest największą porażką intelektualną rządu PiSu. Deficyt intelektualny jest jego wrodzoną zaletą. Wad nie posiada. Nie ma pojęcia o wojsku i armii. Polska - kraj, w którym wojskiem ma dyrygować historyk! Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością, że jest pan wstydem dla rodzaju ludzkiego. To jest zwykły niekompetentny ignorant" - brzmiała całość. Źródłem cytatu był blog Andrzeja Celińskiego na portalu polityka.pl.

Informację zdementował sam Misiewicz. Stwierdził, że to "kolejny fake news" na jego temat i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

Misiewicz nie pierwszy raz padł ofiarą fake newsa. W lutym ubiegłego roku media skrytykowały go za grożenie na Facebooku degradacją generałowi Waldemarowi Skrzypczakowi. Okazało się, że ktoś stworzył fikcyjny wpis ówczesnego rzecznika MON, który bezkrytycznie powieliła część redakcji.

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów