Trwa ładowanie...
d441fb1
IAR

Minister rolnictwa Marek Sawicki wezwany na dywanik do premier Ewy Kopacz

Minister rolnictwa wezwany na dywanik do Kancelarii Premiera. Marek Sawicki ma rozmawiać z Ewą Kopacz na temat sytuacji w zbożowej spółce Elewarr. Szefową rządu zaniepokoił opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli na temat nadzoru spółki przez Agencję Rynku Rolnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister rolnictwa Marek Sawicki wezwany na dywanik do premier Ewy Kopacz
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d441fb1

Sawicki do spotkania podchodzi spokojnie. Przypomina, że rozmowy o Elewarrze odbywały się w rządowym gremium w ubiegłym miesiącu podczas posiedzenia Rady Ministrów. Sytuacja w spółce oraz jej przyszłość jest Kopacz znana. - Być może premier chce rozmawiać o szczegółach raportu. Warto byśmy o tym rozmawiali - dodaje. Decyzją władz, spółka zbożowa będzie zarządzana przez Ministerstwo Skarbu Państwa. To w przyszłości nie wyklucza jej prywatyzacji - dodaje polityk PSL. Rozmowy z rolnikami i grupami producenckimi na temat wykupu akcji w spółce trwają od półtora roku. Zainteresowanie jest jednak niewielkie.

Elewarr wraz z Krajową Spółką Cukrową i rynkami hurtowymi ma współtworzyć projekt narodowego holdingu spożywczego.

NIK negatywnie oceniła sprawowanie nadzoru Elewarru przez Agencję Rynku Rolnego. W raporcie czytamy, że spółka przestała pełnić kluczową rolę w stabilizacji rynku zbóż oraz w przechowywaniu zapasów interwencyjnych Unii Europejskiej. Zarzucono też przerost zatrudnienia oraz wypłacanie zbyt wysokich wynagrodzeń.

d441fb1

Zobacz również: Szef CBA skarży sie premier na Burego

d441fb1

Podziel się opinią

Share
d441fb1
d441fb1
Więcej tematów