Minister komentuje sprzedaż działki pod CPK: Potężna PiS-owska afera
- Mamy tutaj do czynienia z potężną PiS-owską aferą, fakty są tutaj dla PiS-u po prostu dramatycznie złe - skomentował sprawę sprzedaży działki pod CPK minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak podsumował, mowa o "działce sprzedanej za ułamek wartości w ostatnich dniach rządów PiS-u, kiedy wiedzieli, że tę władzę za dosłownie kilka dni oddadzą".
Afera wokół CPK. "PiS chce zminimalizować straty"
Domański: Potężna PiS-owska afera
Tę sprawę w czwartek na antenie TVN24 skomentował minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
- Mamy tutaj do czynienia z potężną PiS-owską aferą i to jest punkt pierwszy, bardzo istotny, fakty są tutaj dla PiS-u po prostu dramatycznie złe. Działka sprzedana za ułamek wartości w ostatnich dniach rządów PiS-u, kiedy wiedzieli, że tę władzę za dosłownie kilka dni oddadzą - powiedział, dodając: - Wszystkie fakty wskazują na wielką PiS-owską aferę.
Na stwierdzenie prowadzącego, że są politycy PiS, którzy są za tę aferę zawieszeni, ale także osoby, które twierdzą, że "to ma być pretekst dla rządu, żeby wycofać się z CPK", Domański odpowiedział:
- To jest absurdalna próba odwrócenia przez PiS uwagi od ich wielkiej afery, która oczywiście będzie do końca wyjaśniona - zadeklarował, podkreślając: - Ja się nie dziwię, że prezes Kaczyński szybko odwołał tę czarną postać dla polskiego rolnictwa, jaką jest pan poseł Telus, a my oczywiście hub lotniczy wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą będziemy realizować, to nasz rząd podejmuje realne działania, aby realizować te największe polskie inwestycje.
Zapytany o to, "czy jest dzisiaj przekonany co do sensowności budowy CPK", przekazał: - My oczywiście zrobiliśmy pewne zmiany, jeżeli chodzi o ten centralny hub lotniczy, przede wszystkim dotyczące części kolejowej.
Jak jednak podsumował: - Polskę stać na tę inwestycję i Polska będzie ją realizować.
Źródło: WP Wiadomości, TVN24