Trwa ładowanie...

Minister gospodarki Ukrainy podał się do dymisji

Minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Pawło Szeremeta podał się do dymisji wskazując, że nie ma chęci do walki z "wczorajszym systemem". Informacje o odejściu ministra potwierdziły służby prasowe rządu ukraińskiego.

Share
Minister gospodarki Ukrainy podał się do dymisji
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d31frte

"Zamiast dalej walczyć z wczorajszym systemem zdecydowałem się skupić na pracy z ludźmi jutra, którzy stworzą nowy system" - napisał Szeremeta na swoim profilu na Facebooku.

Wyjaśnił następnie, że bezpośrednią przyczyną jego dymisji była decyzja Rady Ministrów o powołaniu przedstawiciela ds. handlu, którym został w środę dotychczasowy pełnomocnik ds. integracji europejskiej Wałerij Piatnycki. Przedstawiciel ds. handlu, czyli faktycznie zastępca Szeremety, został mianowany bez uzgodnienia z ministrem.

d31frte

- Jest to złamanie zasad zarządzania oraz rozporządzenia mówiącego o tym, że minister sam wnosi kandydatury swoich zastępców. Przedstawiciel ds. handlu posiada status wiceministra - powiedział Szeremeta dziennikarzom.

Podanie o dymisję Szeremeta napisał jeszcze w środę. Pochodzący ze Lwowa 43-letni Szeremeta kierował ministerstwem rozwoju gospodarczego i handlu od lutego. Jest założycielem Szkoły Biznesu w Akademii Kijowsko-Mohylańskiej i dyrektorem Kijowskiej Szkoły Ekonomii.

d31frte

Podziel się opinią

Share
d31frte
d31frte
Więcej tematów