Trwa ładowanie...
d3rha6x

Minister ds. europejskich Konrad Szymański: Donald Tusk zmierza do reelekcji

- Zajmiemy stanowisko, kiedy ta sprawa będzie się ważyła. Na razie obserwujemy sytuację, obserwujemy innych kandydatów i obserwujemy zachowanie Tuska - powiedział w Radiu ZET minister ds. europejskich Konrad Szymański zapytany o to, czy rząd poprze Donalda Tuska w walce o reelekcję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister ds. europejskich Konrad Szymański: Donald Tusk zmierza do reelekcji
(PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3rha6x

- Myślę, że Donald Tusk będzie ponownie kandydował na szefa Rady Europejskiej. W normalnych warunkach, jak ktoś o coś zabiega, to zgłasza się, a tutaj nie ma śladu zainteresowania, czy zgłaszania jego kandydatury w procesie europejskim - powiedział w Radiu ZET minister ds. europejskich Konrad Szymański. Zapytany o to, czego rząd oczekuje od Tuska, odpowiedział, że "jakiejś poprawności w kwestii kandydowania, bo słaba komunikacja nie jest dobra".

Zdaniem Szymańskiego, szef Rady Europejskiej "w ostatnim czasie zachowuje się dziwnie, decyduje się na nerwowe reakcje na rozwój sytuacji w Polsce". Minister ds. europejskich ocenił, że Tusk "powinien być bardziej powściągliwy, jeżeli chodzi o komentowanie spraw wewnętrznych państw członkowskich UE. Według Szymańskiego, szef RE "powinien też trzymać się trochę bardziej jasno pewnej neutralności, bo tak się pełni takie funkcje".

Minister ds. europejskich ocenił, że większość parlamentarna ma prawo czuć się nieswojo, kiedy jedyne sygnały zaniepokojenia z Brukseli płyną właśnie ze strony Polaka.

d3rha6x

Podziel się opinią

Share

d3rha6x

d3rha6x
Więcej tematów