Trwa ładowanie...
d3fm4zu

Minister Bartoszewski pożegnał się z korpusem dyplomatycznym

(inf.własna)

Share
d3fm4zu

Minister spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski pożegnał się w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie z korpusem dyplomatycznym.

Okazja tego spotkania - jak mówił minister - wynikła z nieuniknionej procedury funkcjonowania demokratycznego państwa. Kolejne wybory parlamentarne niosą ze sobą zmiany w układzie sił politycznych, a tym samym zmiany personalne - stwierdził.

Bartoszewski podkreślił, że jednym z zasadniczych dokonań przemian w Polsce jest gwarancja stabilności polskiej polityki zagranicznej. Zaznaczył, że w dziedzinie polityki zagranicznej naszego państwa istnieje daleko idąca zgoda ważniejszych sił politycznych. Jest to sprawa, do której podczas mojego urzędowania przywiązywałem wagę szczególną - dodał.

Wyraził również głębokie przekonanie, że strategiczne cele polskiej polityki zagranicznej będą konsekwentnie realizowane.

d3fm4zu

Minister Bartoszewski wspomniał o wrześniowym zamachu terrorystycznym na Stany Zjednoczone. Percepcja polityki zagranicznej każdego państwa została wstrząśnięta tragicznym w skutkach zamachem terrorystycznym, skierowanym bezpośrednio przeciwko USA. Przeciwko temu zagrożeniu mamy tylko jeden oręż, ale za to, jak wskazują doświadczenia, skuteczny: solidarność uczciwych ludzi - mówił.

Szef polskiej dyplomacji powiedział ponadto, że do celów strategicznych Polski należy uzyskanie jak najszybszego członkostwa w Unii Europejskiej. Po wejściu w skład państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego, dopiero członkostwo w UE będzie dopełnieniem wielkiego politycznego i historycznego zadania, rozpoczętego przez ruch "Solidarności" ponad 20 lat temu - stwierdził.

Szanowni Państwo - mówił szef MSZ - zabierzcie z tego spotkania główne przesłanie - moje przekonanie co do tego, że Polska jest solidną demokracją, że ma ugruntowaną gospodarkę rynkową, że ma stabilną politykę zagraniczną.

Andrzej Maciejewski - WP

d3fm4zu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fm4zu
d3fm4zu
Więcej tematów