Minimalna różnica. Trzaskowski wygrał w gminie jednym głosem
Zaskakujące wyniki w gminie Siekierczyn. Zwyciężył tam Rafał Trzaskowski, ale Karola Nawrockiego pokonał zaledwie jednym głosem.
Co musisz wiedzieć?
- W gminie Siekierczyn najwięcej głosów zdobył Rafał Trzaskowski, ale różnica była minimalna.
- Kandydat KO zdobył 700 głosów, a jego konkurent Karol Nawrocki - 699.
- Trzeci wynik odnotował Sławomir Mentzen.
W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że policzono głosy ze wszystkich obwodów. Najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów prezydenckich zdobył Rafał Trzaskowski - 31,36 proc. W drugiej turze zmierzy się z Karolem Nawrockim, który zdobył 29,54 proc. głosów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Emocje po pierwszej turze. Szef sztabu Nawrockiego zapowiada
Kandydaci szli łeb w łeb w gminie Siekierczyn na Dolnym Śląsku. Rafał Trzaskowski zdobył tam 700 głosów, a Karol Nawrocki - 699. Różnica była więc minimalna.
Trzeci był tam Sławomir Mentzen, który zdobył 353 głosy. Za nim znalazł się Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 127 wyborców.
Na kolejnych miejscach znaleźli się Grzegorz Braun (118 głosów), Adrian Zandberg (89 głosów), Magdalena Biejat (83 głosy), Joanna Senyszyn (22 głosy), Krzysztof Stanowski (20 głosów), Artur Bartoszewicz (12 głosów), Marek Jakubiak (6 głosów), Maciej Maciak (5 głosów) i Marek Woch (2 głosy).
Wybory prezydenckie 2025. Sprawdź, jak głosowali Polacy
Śledź wyniki wyborów prezydenckich na żywo w Wirtualnej Polsce! Poniżej znajdziesz interaktywny mechanizm, który pozwoli ci w czasie rzeczywistym sprawdzać główny wynik wyborczy, analizować dane sondażowe według płci, wieku i wykształcenia, a także zobaczyć, jak głosowano w twoim regionie. Nie przegap żadnego szczegółu - wszystko w jednym miejscu, przejrzyście i na bieżąco.
Czytaj więcej: