Trwa ładowanie...

Miller: Kopacz kontynuuje zaniechania Tuska; 50 proc. niezrealizowanych obietnic

Szef SLD Leszek Miller uważa, że premier Ewa Kopacz nie ma powodów, by chwalić się sukcesem. Premier Kopacz nie udało się zrealizować 50 proc. jej zapowiedzi z expose - stwierdził Miller oceniając, że obecna szefowa rządu "kontynuuje zaniechania Donalda Tuska".

Share
Miller: Kopacz kontynuuje zaniechania Tuska; 50 proc. niezrealizowanych obietnic
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
de5vdgj

Premier Kopacz we wtorek ma podsumować pierwsze pół roku rządów; Kopacz jest premierem od 22 września 2014 roku, 1 października 2014 roku wygłosiła expose, tego samego dnia jej gabinet uzyskał w Sejmie wotum zaufania.

- Ewa Kopacz nie jest nowym premierem, tylko kontynuuje dokonania, albo też zaniechania premiera Donalda Tuska, dalej stoi na czele tej samej koalicji PO-PSL - powiedział Miller we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie. Jak ocenił, "Kopacz nie ma zbyt wielu powodów, żeby chwalić się osiągniętym sukcesem".

Miller mówił, że Kopacz jest premierem tej samej koalicji, która rządzi w Polsce od ośmiu lat. - Kopacz jest szefową rządu, który opiera się na tym samym zapleczu politycznym, który rządzi od ośmiu lat, nie można tej obecnej fazy wyłączyć z całości oceny rządu PO-PSL - przekonywał.

de5vdgj

Szef SLD stwierdził też, że Kopacz ma się chwalić zrealizowaniem 50 proc. obietnic z expose, a nie mówi o 50 proc. zapowiedzi, które nie zostały do tej pory zrealizowane.

- 50 proc. młodych Polaków nie stać na własne mieszkanie, 50 proc. polskich rodzin nie wysyła dzieci na zajęcia dodatkowe z powodu braku funduszy, 50 proc. Polaków nie stać na wypoczynek wakacyjny - wyliczał Miller. Jak dodał, pół miliona Polaków powyżej 50. roku życia nie ma pracy, a ich liczba wciąż się zwiększa.

Szef SLD przypomniał również wypowiedzi Kopacz o tym, że jej rząd nie zgodzi się na wyższe ceny energii dla konsumentów. - Od nowego roku rachunki za prąd w gospodarstwach domowych rosną o około 2 procent - powiedział Miller. Jak dodał, pomimo obietnic Kopacz do tej pory nie został powołany Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych; rządowi nie udały się też działania na rzecz poprawy rentowności górnictwa.

Zdaniem Lidera Sojuszu, kolejna niespełniona obietnica Kopacz dotyczy wdrożenia bezpiecznego dla pacjentów pakietu kolejkowego i onkologicznego. Jak ocenił, rozwiązania zawarte w pakiecie zwiększyły biurokrację systemu, natomiast nie wpłynęły na jakość diagnostyki i leczenia onkologicznego w naszym kraju.

Według zapowiedzi przedstawicieli KPRM, premier Kopacz na konferencji po wtorkowym posiedzeniu rządu podsumuje pierwsze pół roku swoich rządów i powie o zrealizowaniu 50 proc. zapowiedzi z expose.

de5vdgj

Podziel się opinią

Share
de5vdgj
de5vdgj
Więcej tematów