Trwa ładowanie...

"Miliony Polaków zginęły w walce z nazistami" - odważne wystąpienie Polaka w USA podbija internet

Podczas jednej z amerykańskich demonstracji wściekły Polak wykrzyczał do kamery, co uważa na temat nazywania zwolenników Trumpa "nazistami" i "faszystami". Jego odważny apel spotkał się z aprobatą setek amerykańskich internautów.

Share
"Miliony Polaków zginęły w walce z nazistami" - odważne wystąpienie Polaka w USA podbija internet
Źródło: youtube/screen
d1nog0x

Przeciwnicy Trumpa podczas demonstracji często nazywają wyborców prezydenta "faszystami" i "nazistami". Na jednym z marszów pojawił się mieszkający w USA Polak, który sprzeciwił się tego typu określeniom, kierowanym między innymi w jego stronę.

"Ci ludzie chodzą po ulicach z sierpem i młotem na koszulkach i ja nie mam nic do powiedzenia. Ale oni mogą nazywać mnie nazistą, kiedy tylko mają na to ochotę. To bzdura!" - wykrzyczał do kamery. Polak powołał się na historię - "Miliony Polaków zginęły w walce z nazistami. Jestem zmęczony byciem nazywanym nazistą tylko dlatego, że jestem biały".

Film z jego apelem „Based Pole vs. #HeWillNotDivideUs” został opublikowany w serwisie YouTube w ubiegłą sobotę. Od tego czasu obejrzano go ponad 128 tysięcy razy. Pod filmem pojawiły się setki komentarzy od amerykańskich internautów, którzy przyznają rację Polakowi.

d1nog0x

Podziel się opinią

Share
d1nog0x
d1nog0x
Więcej tematów