Trwa ładowanie...
d1pmrkf

Milion złotych na obchody 149. urodzin Katowic

Miasto Katowice przygotowuje się już powoli do przyszłorocznego jubileuszu. W tym roku świętować będziemy 149. urodziny stolicy Śląska, na które przeznaczono budżet w wysokości miliona złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Milion złotych na obchody 149. urodzin Katowic
(Facebook.com/Wybieram-Katowice-na-stolice)
d1pmrkf

Wielkie świętowanie rozpocznie się 11 września. Wtedy w pałacowej sali teatralnej dla katowiczan zagra pierwszy katowicki zespół muzyki dawnej i zaśpiewa jedna z najpopularniejszych polskich sopranistek. Mowa o Orkiestrze Historycznej i Oldze Pasiecznik. 12 września, w drugi dzień imprezy, na scenie w Dolinie Trzech Stawów wystąpią Jóga, The Dumplings, Rebeka i Blue Cafe. Tego samego dnia w kościele ewangelickim będzie można wysłuchać koncertu Barbara Furtuna, czyli korsykańskiego zespołu pieśniarzy.

Kolejnego dnia na scenę w Dolinie wejdzie zespół reggae Jah Gaia. Band pochodzi z St. Etienne, które jest miastem partnerskim Katowic. Zagrają także Nowe Sytuacje, czyli grupa muzyków Republiki i zespołu Piersi. Katowiczanie mogą się także wybrać do kościoła Piotra i Pawła, gdzie wystąpi Paco Pena wraz z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Pena dał się poznać jako jeden z największych wirtuozów hiszpańskiej gitary wykonujący muzykę flamenco.

14 września to ostatni dzień obchodów. Wtedy zbierzemy się w Filharmonii Śląskiej, gdzie odbędzie się występ Kayah ze swoją "Transoriental Orchestra" – jest to zbiór pieśni żydowskich. Na scenie Pałacu Młodzieży tego samego dnia ma odbyć się spektakl teatralny. Początkowo zapowiadano, że będzie to występ Teatru Roma. Niestety, w tym terminie cały zespół nie jest dostępny, więc spektakl został odwołany.

d1pmrkf

Program tegorocznej imprezy nie jest tak bogaty jak w ubiegłych latach. Powodem jak zwykle są pieniądze – w tym roku budżet wynosi milion złotych, połowa z tego jest przeznaczona na honoraria dla artystów. A miasto powoli przygotowuje się już do 150-lecia nadania praw miejskich. Budżet przyszłorocznej imprezy ma wynieść od 5 do 6 mln zł.

- Program jest jednak wielopoziomowy i wielowarstwowy, skierowany do szerokiej i różnej publiczności. Jednocześnie chcemy poprzez ten zestaw artystów wskazać na wielokulturowość, w której powstawały i funkcjonowały Katowice – zapewnia Marek Zieliński, dyrektor Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów.

Wszystkie koncerty poza Doliną Trzech Stawów będą biletowane. Urzędnicy tłumaczą sytuację ograniczoną liczbą miejsc i zapewniają, że ceny wejściówek nie będą wysokie – mają oscylować wokół kwoty 20 zł. Na tańsze o 50% wejściówki prawdopodobnie będą mogli liczyć katowiccy seniorzy z kartą "Aktywny Senior".

d1pmrkf

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d1pmrkf

d1pmrkf
Więcej tematów