Qaqwqwrqw

Milion dolarów nagrody. Amerykanie szukają syna Osamy bin Ladena

Jak wynika z informacji służb USA, Hamza bin Laden wyrósł na nowego przywódcę Al-Kaidy. Wciąż gromadzi radykalnych dżihadystów i nawołuje w sieci do walki przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hamza bin Laden
Hamza bin Laden (Departament Stanu USA)
Qaqwqwrqw

Syn Osamy bin Ladena ma obecnie 29 lat. Jest jednak tak niebezpieczny, że Departament Stanu USA ogłosił milion dolarów nagrody, dla osoby, która udzieli wskazówek o jego kryjówce.

Zgromadzony materiał dowodzi, że syn terrorysty odpowiedzialnego za zamachy na World Trade Center, kieruje obecnie grupą Ansar al-Furqan. Gromadzi też wokół siebie bojowników, którzy walczyli dotąd po stronie Państwa Islamskiego.

W związku z tym, Hamza bin Laden trafił na "czarną listę" terrorystów islamskich.

Qaqwqwrqw

Zdobyto nagranie z jego wesela

"Od sierpnia 2015 r. Hamza opublikował cały szereg nagrań w mediach społecznościowych, w których nawoływał do ataków przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich zachodnim sojusznikom. Groził też, że zaatakuje USA w odwecie za śmierć swego ojca w maju 2011 r." - brzmi komunikat Departamentu Stanu.

Qaqwqwrqw

Przypomnijmy, że Osama bin Laden został zabity w Pakistanie przez komandosów z wyspecjalizowanej jednostki Navy SEALs. Namierzenie terrorysty zajęło amerykańskim służbom aż 10 lat.

Media powołujące się na źródła w USA informują, że po zamachach z 11 września, Hamza z rodziną przenieśli się z Afganistanu do Pakistanu. Młody terrorysta bywał również w Iranie, gdzie odbył się jego ślub. Zdobycie nagrania z tej uroczystości pozwoliło służbom ustalić dokładny wizerunek dżihadysty.

Źródło: RMF FM

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw