Trwa ładowanie...

Mieszanka pirotechniczna z domowej wytwórni

• Policja przechwytuje coraz większe ilości substancji służących do wytwarzania ładunków wybuchowych
• Tak wynika z najnowszych danych, które zebrała "Rzeczpospolita"

Mieszanka pirotechniczna z domowej wytwórniŹródło: AFP, fot: Stringer
d14aju9
d14aju9

W ciągu niespełna dekady ilość skonfiskowanych przez Centralne Biuro Śledcze Policji chemikaliów i mieszanek pirotechnicznych wzrosła 15-krotnie - z ok. 25 kg rocznie do kilkuset kilogramów.

- Rzeczywiście, ujawniamy coraz więcej takich substancji, czyli tzw. prekursorów materiałów wybuchowych. Do tych działań przywiązujemy szczególną wagę, m.in. dlatego, że w większości zamachów terrorystycznych w Europie użyto właśnie mieszanin pirotechnicznych - mówi "Rzeczpospolitej" Mariusz Pośnik, naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dotąd w Polsce nie doszło do krwawych zamachów terrorystycznych. Zawdzięczamy to m.in. działaniom służb.

- Monitorujemy osoby, które interesują się chemią, wymieniają się informacjami - zapewnia Mariusz Pośnik. Metody są okryte tajemnicą.

d14aju9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14aju9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj