Trwa ładowanie...
d3rcavc
d3rcavc
radiostacja

Miesiąc walki z depresją na antenie Radiostacji


W Radiostacji wystartowała akcja społeczna mająca na celu zwrócenie
uwagi opinii publicznej na problem depresji wśród młodzieży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3rcavc

W ramach akcji odbędzie się 5 programów Gadu Gadu, w których pojawi się tematyka dotycząca symptomów i przyczyn depresji, sposobów walki z chorobą, wpływu uzależnień na jej występowanie, a także sytuacji, do których nieleczona depresja może doprowadzić.

Patronem akcji jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Doborem tematów oraz gości z ramienia szkoły zajęła się doktor Barbara Arska - Karyłowska. Maja Filipiak z SWPS tłumaczy, dlaczego uczelnia wzięła udział w akcji.

- Jako przedstawiciele Centrum Terapeutycznego SWPS, w którym na co dzień pomagamy w radzeniu sobie z depresję studentom, wiemy jak ważne jest jak najwcześniejsze udzielenie wsparcia. Nawet podstawowa wiedza na temat depresji i innych zaburzeń nastroju jest niewielka. Młodzi ludzie nie znają ani objawów, ani konsekwencji tej choroby. Nie wiedzą też kiedy i gdzie poszukiwać pomocy. Zdarza się, że bagatelizują problem, uważają, że sami muszą sobie poradzić. Z depresją samemu nie można sobie poradzić, a borykanie się z nią jest trudne i zdarza się, że zagraża życiu - mówi.

Programy Gadu Gadu poświęcone tematyce depresji prowadzi Łukasz Szmel.

d3rcavc

Podziel się opinią

Share

d3rcavc

d3rcavc
Więcej tematów