Trwa ładowanie...
śmierć
28-06-2009 14:42

Michael Jackson - jaką religię wyznawał?

Śmierć Michaela Jacksona poruszyła miliony fanów piosenkarza na całym świecie. Pośród wielu pytań, dotyczących życia i okoliczności zgonu Jacksona, wielu fanów zastanawia się, czy Michael Jackson był człowiekiem religijnym, a jeśli tak to jakiego był wyznania. Odpowiedź na to pytanie jest trudna do ustalenia.

Share
Michael Jackson - jaką religię wyznawał?Źródło: AFP, fot: TIMOTHY A. CLARY
dq6wjmc

Rodzina i przyjaciele Jacksona podkreślają, że oprócz emocjonalnej wrażliwości „król popu” był również głęboko uduchowionym człowiekiem. Z urodzenia Jackson był świadkiem Jehowy, jednak w przeciągu lat oddzielił się od sekty i interesował się różnymi wierzeniami.

W 2006 roku pojawiły się plotki na temat rzekomej konwersji Jacksona na islam, a to w związku z zamieszkaniem artysty w Bahrajnie oraz obietnicą wybudowania tam meczetu. Doniesienia o konwersji na islam nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Nie wiadomo też, czy dokonano rytualnego obmycia zwłok Jacksona, jak wymaga tego islam. Nieznane są jeszcze szczegóły pogrzebu artysty, w tym i obrządku religijnego, w jakim odbędzie się ceremonia pożegnania.

dq6wjmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq6wjmc
dq6wjmc
Więcej tematów