Trwa ładowanie...
d37orhw

Miasto zbada poczucie bezpieczeństwa wśród krakowian

Mieszkańcy Krakowa od września mogą spodziewać się, że gdy zadzwoni telefon, ktoś zapyta o ich poczucie bezpieczeństwa w mieście. Urzędnicy wraz z naukowcami będą w ten sposób przeprowadzać badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto zbada poczucie bezpieczeństwa wśród krakowian
(www.krakow.pl)
d37orhw

Miasto we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim będzie przeprowadzać sondaż w formie telefonicznej ankiety wśród mieszkańców Krakowa. Wyniki badań mają pomóc w wyznaczaniu kierunków dalszych działań w zakresie bezpieczeństwa w mieście, a docelowo jego poprawie.

Od 1 września do 8 października ankieterzy będą dzwonić do mieszkańców wszystkich dzielnic Krakowa. Będą pytać o ich opinię na temat bezpieczeństwa, będzie można wtedy podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Badania są anonimowe.

Sondaż będzie realizowany przez ankieterów Biura Badań Społecznych „OBSERWATOR”. Tego typu akcja to nie pierwsza w historii miasta: poprzednie odbyły się w 2008, wrześniu 2013 i kwietniu bieżącego roku.

Porównanie wyników z różnych okresów ma umożliwić wyciągnięcie pełnych wniosków na temat poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta oraz pomóc w stworzeniu planu dalszych działań w tym obszarze.

d37orhw

Podziel się opinią

Share

d37orhw

d37orhw
Więcej tematów