Trwa ładowanie...

Miał dwudziestozłotówki z drukarki. Zatrzymany dzięki monitoringowi

• 19-latek ze Szczecina zapłacił w sklepie fałszywym dwudziestozłotowym banknotem
• Sprzedawca zauważył fałszerstwo już po wyjściu klienta
• Dzięki nagraniu z monitoringu sklepowego policja zatrzymała mężczyznę

Miał dwudziestozłotówki z drukarki. Zatrzymany dzięki monitoringowiŹródło: WP
d2jx7x5
d2jx7x5

19-latek ze Szczecina wpadł na pomysł, jak tu szybko zdobyć gotówkę. Na domowej drukarce wydrukował kilka dwudziestozłotowych banknotów i ruszył do sklepów. Pomysł okazał się nie tak dobry, jak wydawało się chłopakowi. Policja szybko zidentyfikowała klienta z fałszywkami i teraz może mu grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Jak opisuje policja, młody mężczyzna zapłacił fałszywą dwudziestozłotówka w jednym ze szczecińskich sklepów. Pracownik już po wyjściu klienta zorientował się, że banknot jest fałszywy. Był krzywo wycięty i miał rozmazany rewers. Sprzedawca zawiadomił więc policję.

Policjanci przejrzeli więc sklepowy monitoring. Sprawdzili pobliskie sklepy, przyległe do miejsca zdarzenia ulice i - zatrzymali 19-latka odpowiadającego rysopisowi z nagrania. Okazało się, że ten sam młodzieniec w innym sklepie dzień wcześniej również zapłacił za zakupy fałszywą dwudziestką.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim trzy sztuki sfałszowanych banknotów o nominale 20 zł. Mieszkaniec Szczecina trafił do aresztu, a w domu podejrzanego znaleziono drukarkę, na której wydrukowano banknoty.

19-latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg sześciu fałszywych banknotów polskich, a o dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

d2jx7x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jx7x5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj