Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Miał dwudziestozłotówki z drukarki. Zatrzymany dzięki monitoringowi

• 19-latek ze Szczecina zapłacił w sklepie fałszywym dwudziestozłotowym banknotem
• Sprzedawca zauważył fałszerstwo już po wyjściu klienta
• Dzięki nagraniu z monitoringu sklepowego policja zatrzymała mężczyznę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miał dwudziestozłotówki z drukarki. Zatrzymany dzięki monitoringowi
(WP)
d3c4t8k

19-latek ze Szczecina wpadł na pomysł, jak tu szybko zdobyć gotówkę. Na domowej drukarce wydrukował kilka dwudziestozłotowych banknotów i ruszył do sklepów. Pomysł okazał się nie tak dobry, jak wydawało się chłopakowi. Policja szybko zidentyfikowała klienta z fałszywkami i teraz może mu grozić nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Jak opisuje policja, młody mężczyzna zapłacił fałszywą dwudziestozłotówka w jednym ze szczecińskich sklepów. Pracownik już po wyjściu klienta zorientował się, że banknot jest fałszywy. Był krzywo wycięty i miał rozmazany rewers. Sprzedawca zawiadomił więc policję.

Policjanci przejrzeli więc sklepowy monitoring. Sprawdzili pobliskie sklepy, przyległe do miejsca zdarzenia ulice i - zatrzymali 19-latka odpowiadającego rysopisowi z nagrania. Okazało się, że ten sam młodzieniec w innym sklepie dzień wcześniej również zapłacił za zakupy fałszywą dwudziestką.

d3c4t8k

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim trzy sztuki sfałszowanych banknotów o nominale 20 zł. Mieszkaniec Szczecina trafił do aresztu, a w domu podejrzanego znaleziono drukarkę, na której wydrukowano banknoty.

19-latek usłyszał zarzut podrabiania i wprowadzenia w obieg sześciu fałszywych banknotów polskich, a o dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów