Trwa ładowanie...
d36qpsa

MF: niewielkie zmiany w rozliczeniach podatkowych

W rozliczeniach podatkowych od osób fizycznych za ten rok nastąpi niewiele zmian w stosunku do rozliczeń za rok zeszły. Istotną zmianą będzie brak możliwości wspólnego opodatkowania małżonków, jeśli któreś z nich rozlicza się w formie ryczałtu lub karty podatkowej - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów.

d36qpsa
d36qpsa

Wiceminister finansów Jan Rudowski powiedział, że aż 61% podatników skorzystało w ub. r. z prawa do wspólnego rozliczania się małżonków. Często była to jedyna ulga, z jakiej małżonkowie korzystali.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zlikwidowane zostają również odliczenia wydatków na cele inwestycyjne, jeśli podatnik prowadzi działalność gospodarczą.

Podatnicy nie będą też mogli skorzystać z ulg z tytułu budownictwa na wynajem, jeśli wydatki w tym zakresie rozpoczęli w tym roku. Jeśli zaś kontynuują wydatki, z tytułu jakich uzyskali prawo do odliczeń przed końcem 2000 r., będą mogli nadal korzystać z tych ulg.

W rozliczeniu za ten rok nie będzie można skorzystać również z ulgi z tytułu kształcenia dzieci w szkołach niepublicznych.

Rudowski powiedział, że w ub. r. z różnych odliczeń skorzystało ponad 76% podatników. (jd)

d36qpsa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36qpsa
Więcej tematów