Trwa ładowanie...
temperatura
24-06-2013 14:25

Metrolodzy z IMGW ostrzegają: najbliższe dni będą burzowe

Metrolodzy z IMGW ostrzegają: najbliższe dni będą burzowe. Możliwe są opady gradu.

Metrolodzy z IMGW ostrzegają: najbliższe dni będą burzoweŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d14f214
d14f214

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz wschodnia będzie pod wpływem wyżów, pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Polska będzie na skraju wyżu azorskiego, na wschodzie zaznaczy się płytka zatoka niżowa z falującym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w polarnomorskiej masie powietrza: na zachodzie chłodniejszej, na wschodzie cieplejszej.

W nocy z poniedziałku na wtorek prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, w zachodniej połowie kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym, a we wschodniej połowie kraju początkowo również burze. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 30 mm, miejscami do 40 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 16°C, tylko na Przedgórzu Sudeckim około 10°C. Wiatr umiarkowany z kierunków północnych, w rejonach burz porywisty, w porywach do 55 km/h.

Wtorek

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, na wschodzie miejscami burze, możliwy grad; opady od 10 do 30 mm. Temp. maks. od 12 st. na Przedgórzu Sudeckim, 15 st. na południowym zachodzie, do 25 st. na Podlasiu. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu i w rejonach burz porywisty, w porywach do 60 km/h, na krańcach wschodnich południowo-wschodni, na pozostałym obszarze północno-zachodni i północny.

d14f214

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu; opady do 10 mm na południowym wschodzie, południu i w centrum, do 20 mm na pozostałym obszarze. Temp. min. od 12 do 15 st., w rejonach podgórskich około 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

Środa

W środę w dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na krańcach południowych, na zachodzie i na Pomorzu od 5 do 15 mm. Temp. maks. od 12 st. na Przedgórzu Sudeckim, od 14 do 17 st. na zachodzie, do 23 st. na krańcach wschodnich. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. min. 13 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę w dzień zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

d14f214
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14f214
Więcej tematów