Trwa ładowanie...
d2p895t

Merkel pozytywnie o propozycji Macrona

Uczestnicząca w spotkaniu przywódców państw Unii Europejskiej w Tallinie kanclerz Niemiec Angela Merkel zaprezentowała pozytywną ocenę propozycji prezydenta Francji Emmanuela Macrona w sprawie zreformowania zasad funkcjonowania UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Merkel pozytywnie o propozycji Macrona
(PAP/EPA, Fot: Valda Kalnina)
d2p895t

- Między Niemcami i Francją mamy niezwykle wysoki poziom porozumienia. W przemówieniu francuskiego prezydenta widzę w każdym razie dobrą podstawę dalszej intensywnej współpracy między Niemcami i Francją - powiedziała Merkel po spotkaniu z Macronem.

Jak zaznaczyła, chce "postawić Europę na nowo na nogi i stworzyć podstawy dla Europy jeszcze skuteczniejszej". Oceniła "nadzwyczaj pozytywnie" proponowane przez Macrona rozszerzenie wspólnej unijnej polityki obronnej i migracyjnej. Celem jest tutaj wspólne europejskie postępowanie azylowe. - Potrzebę działania widzę jeszcze w odniesieniu do wspólnych elementów polityki zagranicznej - wskazała szefowa niemieckiego rządu.

Ze szczególnym uznaniem przyjęła przedstawione przez Macrona propozycje zharmonizowania podatku od dochodów przedsiębiorstw i prawa upadłościowego. Zagadnienia te będą uwzględnione także w rokowaniach w sprawie sformowania nowej niemieckiej koalicji rządowej.

Jak pisze agencja dpa, z otoczenia Macrona dochodzą głosy, iż nie chce on "biernie czekać" na utworzenie nowego rządu Niemiec. Także Merkel zadeklarowała: "Uważam, że powinniśmy bardzo szybko przystąpić do obrad".

d2p895t

Podziel się opinią

Share
d2p895t
d2p895t
Więcej tematów