Trwa ładowanie...
17-03-2015 23:01

Mer Moskwy: do 1 lipca zwolnimy ok. 3 tysięcy pracowników

Merostwo Moskwy podjęło decyzję o redukcji o 30 proc. liczby pracowników państwowych miasta; do 1 lipca ma zostać zwolnionych około 3 tysięcy ludzi - powiadomił we wtorek na posiedzeniu władz miejskich mer Siergiej Sobianin.

Share
Mer Moskwy: do 1 lipca zwolnimy ok. 3 tysięcy pracownikówŹródło: PAP/EPA, fot: MAXIM SHIPENKOV
d343ddu

Sobianin uściślił, że chodzi nie tylko o wakaty, lecz o realnie pracujących obecnie urzędników.

- Przeanalizowaliśmy sytuację w każdym departamencie, komitecie, wykaz etatów wszystkich struktur. Wyniki tej analizy pokazały możliwość zredukowania liczby zatrudnionych na etatach urzędników mniej więcej o 30 procent. To największa redukcja od czasów pieriestrojki - powiedział mer Moskwy.

Sobianin zapowiedział także redukcję wynagrodzeń tych urzędników, którzy pozostaną na etatach, w tym i swojego uposażenia. Pensja mera ma zostać obniżona o 10 proc.

d343ddu

Na początku marca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o obniżeniu do końca roku pensji własnej oraz wysokiej rangi urzędników, w tym premiera Dmitrija Miedwiediewa. - Jest to decyzja o charakterze tymczasowym, wywołana obecną koniunkturą gospodarczą. Jeśli nie zmieni się ona w sposób istotny, to termin zostanie przedłużony, a jeśli będą zmiany na lepsze, to nie będzie podstaw do przedłużenia - powiedział radiu "Goworit Moskwa" rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

Zobacz także: Mer Słowiańska zmuszony do dymisji. "Wylecisz przez okno"

d343ddu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d343ddu
Więcej tematów