Trwa ładowanie...
d1wefno

Meksyk. Brutalny atak na ośrodek leczenia uzależnienia od narkotyków. Są zabici i ranni

24 osoby zginęły, a 7 zostało rannych w brutalnym ataku na ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków w meksykańskim mieście Irapuato. Atak to efekt porachunków kartelu i lokalnego gangu narkotykowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meksyk. W wyniku ataku z bronią na ośrodek leczenia uzależnień zginęły 24 osoby
Meksyk. W wyniku ataku z bronią na ośrodek leczenia uzależnień zginęły 24 osoby (PAP, EPA)
d1wefno

Meksyk. Zaczęli strzelać w ośrodku

Uzbrojeni mężczyźni włamali się do ośrodka i otworzyli ogień. Zabili 24 osoby. Siedem osób zostało rannych, w tym trójka jest w stanie ciężkim. Policja poinformowała, że nikt nie został uprowadzony.

Atak miał miejsce w Irapuato, leżącym w północno-środkowym stanie Guanajuato w Meksyku. Jest to stan, w którym dochodzi do brutalnych starć między kartelem narkotykowym Jalisco i lokalym gangiem.

d1wefno

"Z całą stanowczością potępiam ten atak. Przemoc, wywołana przez przestępczość zorganizowaną, zabiera życie młodym ludziom i odbiera pokój mieszkańcom Guanajuato" - napisał w oświadczeniu Diego Sinhue, gubernator stanu, w którym doszło do tragedii.

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Meksyk. Ośrodki leczenia uzależnień celem ataków

W meksykańskich ośrodkach leczenia uzależnień od narkotyków często przebywają narkomani, którzy są tam tylko dlatego, by uchronić siebie przed ścigającymi ich gangami i kartelami. W ostatnich latach miało miejsce już kilkanaście ataków na takie ośrodki w Meksyku. Ten w Irapuato był jednak najkrwawszy od 2010 roku, gdy w Chihuahua na północy Meksyku zginęło 19 osób.

d1wefno

W Meksyku większość ośrodków leczenia uzależnień jest prowadzona prywatnie. Nie może liczyć na zbyt duże dofinansowanie od państwa. Czasami dochodzi do sytuacji, że kartele lub gangi werbują na handlarzy narkotyków osoby, które wyjdą po odwyku z ośrodka.

Źródło: foxnews.com

d1wefno

Podziel się opinią

Share

d1wefno

d1wefno
Więcej tematów