Media o Internecie – 8 sierpnia 2000 r.
Portal internetowy Onet.pl dostanie milion dolarów od witryny aukcyjnej Allegro za włączenie jej do swoich serwisów internetowych – czytamy w * Gazecie Wyborczej*. Dzięki tej współpracy wszystkie jej aukcje oraz bazy danych są dostępne pod dwoma adresami: własnym i Onetu.
Onet jest kapitałowo związany z giełdową spółką Optimus. Allegro jest własnością brytyjskiej spółki internetowej QXL, która prowadzi aukcje w kilku krajach Europy. Jest to także największy serwis aukcyjny w Polsce – skupia ok. 75% ogólnej liczby licytacji w polskim Internecie.
Umowę zawarto na rok. Pełną sumę Onet otrzyma, o ile w tym czasie Allegro pozyska odpowiednio wielu użytkowników – przewiduje się, że po roku może ich mieć nawet 200 tys.
08.08.2000 | aktual.: 22.06.2002 14:29
W Dodatku _ * Komputer_ *Gazety Wyborczej ukazał się interesujący artykuł o Internecie i ludziach mass mediów. Zainteresowanie Internetem gwiazd filmowych, modelek czy muzyków to nie tylko ekstrawagancja, ale także pragmatyzm. Powody tak nagłego zainteresowania tym medium są różne: pomnożenie majątku, reklama czy po prostu chęć dzielenia się z innymi swoimi duchowymi przeżyciami.
Shirey MacLaine, polskim widzom znana z filmu „Czułe słówka”, na swoich stronach głównie występuje jako znawczyni zjawisk paranormalnych. Doradza, jak naładować się pozytywną energią i jak np. sfotografować UFO. Inna popularna aktorka – Melanie Griffith – przejęła inicjatywę i postanowiła wykorzystać swoje nazwisko zakładając firmę internetową One World Networks – dostarczającą informacji o różnych stylach życia, o produktach i usługach. Odpowiedź na pytanie: jak uczynić swoje życie piękniejszym - znajdziemy na stronach Julii Roberts. Jak właściwie zadbać o swoje ciało – opowie nam Cindy Crawford.
W porównaniu ze stronami hollywodzkich gwiazd, stronom polskich gwiazd w sieci jeszcze wiele brakuje i nic nie wskazuje, by w najbliższymi czasie coś się zmieniło.
Internet głównie służy do zdobywania potrzebnych informacji. Zainteresowani tematyką prawniczą nie znajdą w sieci zbyt wiele – nieliczne serwisy związane z prawem są ciągle w powijakach – czytamy w dodatku Rzeczpospolitej _* Prawo co dnia*_.
Największy zbiór informacji zgromadzono na serwerze wydawnictwa „Lex”. Można tam znaleźć adresy większości instytucji związanych z wymiarem sprawiedliwości. Na stronach można znaleźć także witrynę stworzoną specjalnie dla studentów prawa. Obok informacji na temat wydziałów prawa na polskich uniwersytetach czy konkretnej wiedzy można znaleźć też m.in. forum dyskusyjne oraz giełdę pytań egzaminacyjnych.
Specjalne strony istnieją także dla prawników i osób szukających adwokatów. Ponadto niektóre portale oferują wzory pism procesowych i umów wszelkiego rodzaju. Są także, dostępne archiwa, w których można odnaleźć obszerne zbiory aktów prawnych i ich interpretacji.
Amazon.com ogłosił specjalną opcję zakupu akcji dla swoich pracowników – informuje Rzeczpospolita. Każdy zatrudniony w Amazon może kupić akcje notowanej na nowojorskiej giełdzie spółki w cenie 30 dolarów za jeden walor.
Co się kryje za decyzją o tańszej sprzedaży akcji? Specjaliści uważają, że to dlatego, że Amazon ma kłopoty finansowe, w wielu bankach jest zadłużony, a niektórzy wierzyciele zaczynają się domagać spłaty długów. Czy Upadek Amazon jest możliwy? Według specjalistów na pewno jest mało prawdopodobny. Firma, która ma tak znaną markę na całym świecie na pewno nie zniknie z rynku.
Handel przez Internet biletami lotniczymi, miejscami w hotelach i wycieczkami przeżywa boom w Stanach Zjednoczonych. Także w Europie szybko rozwijają się internetowe agencje turystyczne – donosi * Puls Biznesu*.
Zysk agencji internetowych oferujących sprzedaż wycieczek i biletów lotniczych w tym roku szacuje się na łączną kwotę 1 mld euro. Według specjalistów w przyszłym roku sprzedaż może wzrosnąć nawet trzykrotnie.
Największą konkurencję dla internetowych agencji turystycznych może stanowić inicjatywa 11 linii lotniczych m.in. British Airways, Air France, Lufthansy itp. Planują one wspólną sprzedaż biletów lotniczych on-line.
Radiate Internet Roundtable (RIR) – tzw. internetowy okrągły stół – specjalny panel dyskusyjny, powstał z inicjatywy największych firm internetowych – donosi