Trwa ładowanie...
d1o35ov

McCain: Bagdad jest następny!

Senatorowie: Liberman (z lewej) i McCain (AFP)
Zdaniem grupy senatorów amerykańskich, którzy w środę składali wizytę na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt, po zakończeniu operacji afgańskiej USA powinny zaatakować Irak i obalić Saddama Husajna. Bagdad jest następny! - zawołał senator John McCain, obserwując z mostku start samolotów bojowych do nalotu na Afganistan.

d1o35ov

McCain, republikanin z Arizony, przybył na lotniskowiec na Morzu Arabskim z ośmioma kolegami w ramach zapoznawania się z kampanią antyterrorystyczną. Delegacja, w skład której wchodzi m.in. senator Joe Lieberman, demokrata z Connecticut, spędziła na okręcie około trzech godzin.

McCain powiedział agencji Associated Press: sądzę, że Irak trzeba będzie koniecznie wziąć pod uwagę po Afganistanie. Zdaniem McCaina, przedtem USA muszą dać Irakowi wszelkie możliwości zastosowania się do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Ważne jest przede wszystkim zezwolenie Bagdadu na powrót inspektorów rozbrojeniowych, mających upewnić się, że Irak pozbył się broni masowej zagłady. McCain nie powiedział, jak długo Waszyngton powinien czekać na zastosowanie się Bagdadu do tych postulatów. (and)

d1o35ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o35ov
Więcej tematów