Trwa ładowanie...

mBank zwróci pieniądze klientom. Kluczowa decyzja UOKiK

Jest decyzja UOKiK ws. mBanku i pobieranych przez bank opłat od klientów. Chodzi o dodatkowe środki pobierane za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny. Teraz klienci mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

Share
mBank zwróci pieniądze klientom. Kluczowa decyzja UOKiK
mBank zwróci pieniądze klientom. Kluczowa decyzja UOKiKŹródło: Materiały prasowe, Fot: mBank
d4k4ekj

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję ws. mBanku i pobieranych przez bank opłat za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny.

mBank odda pieniądze klientom. UOKiK podjął decyzję

Jak czytamy w komunikacie UOKiK, postępowanie ws. mBanku wszczęto w maju 2020 roku, a podstawą do niego okazała się skarga jednego z klientów, który został zobowiązany do zapłaty określonej kwoty za wypowiedzenie umowy o kredyt odnawialny.

d4k4ekj

'"Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt odnawialny można wypowiedzieć w każdym momencie bez ponoszenia opłat. Klient banku powinien móc zatem swobodnie decydować o tym, czy chce kontynuować umowę - bez obawy o sankcje. W przypadku kredytu odnawialnego w mBanku nie było to możliwe" - czytamy w komunikacie prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego.

"Ziobro ma rację". Sebastian Kaleta odpowiada Pawłowi Jabłońskiemu

Z informacji Urzędu wynika, że mBank zaprzestał już zaskarżonej praktyki związanej z kredytem odnawialnym, zaś poszkodowani klienci będą mogli liczyć na zwrot opłat.

Jak zaznacza UOKiK, na zwrot mogą liczyć obecni, a także byli klienci mBanku. Podkreśla się, że decyzja wobec banku nie jest jednak prawomocna.

d4k4ekj

mBank odda pieniądze. Czym jest kredyt odnawialny?

Wspomniany przez UOKiK kredyt odnawialny to kredyt związany z rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym i stanowi stale dostępną linię kredytową z przeznaczeniem na dowolny cel.

Kredyt odnawialny zwiększa też saldo środków dostępnych na rachunku bankowym danego klienta. Co więcej, zgodnie z uchwaloną ustawą o kredycie konsumenckim, kredyt ten można wypowiedzieć w każdym momencie i nie jest to obwarowane dodatkowymi opłatami.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4k4ekj

Podziel się opinią

Share
d4k4ekj
d4k4ekj
Więcej tematów