Trwa ładowanie...
dmsqcqn

Mazowiecki - koalicja raczej wątpliwa

Tadeusz Mazowiecki (PAP)
Według Tadeusza Mazowieckiego, Unia Wolności jest otwarta na propozycję przystąpienia do koalicji przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Jednakże jej zawarcie jest mało prawdopodobne.

dmsqcqn
dmsqcqn

Gość "Salonu Politycznego Trójki" powiedział w piątek, że Unia nie może podjąć decyzji dopóki nie będzie jasnej sytuacji po prawej stronie sceny politycznej. Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w Akcji premier dodał, że należałoby życzyć by dalej tych pączkowań nie było.

Mazowiecki zaznaczył jednak, że Unia Wolności nie zgodzi się na samorozwiązanie przy wejściu do jakiejkolwiek koalicji. Jego zdaniem zawarcie koalicji jest mało prawdopobne, choć jak zaznaczył do końca wykluczyć tego nie można. Były premier odniósł się także do decyzji Episkopatu Polski, który postanowił przeprosić za zbrodnie popełnione na Żydach przez Polaków. Według Mazowieckiego była to decyzja wielkiej wagi, akt moralny i religijny wymagający duchowego przygotowania. Komentując słowa prymasa, który powiedział, że Żydzi też powinni przeprosić, Mazowiecki podkreślił, że w aparacie Urzędu Bezpieczeństwa byli zarówno Żydzi i Polacy.

Premier zaznaczył, że nie należy rozumieć słów prymasa jako usprawiedliwienia mordów na Żydach ich działalnością w stalinowskim aparacie bezpieczeństwa.

dmsqcqn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmsqcqn
Więcej tematów