Trwa ładowanie...
d3u83zy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Mauritius po raz pierwszy w swej historii wybrał na prezydenta kobietę

Parlament Mauritiusa, wyspiarskiego państwa w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego (1,3 mln ludności) po raz pierwszy w dziejach wybrał na prezydenta kobietę, 56-letnią specjalistkę w dziedzinie bioróżnorodności, dr Ameenah Gurib-Fakim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(facebook)
d3u83zy

Premier Mauritiusa Anerood Jugnauth w oświadczeniu złożonym po wyborze pani Gurib-Fakim powiedział: "To historyczna chwila. Zawsze wierzyłem w równość płci".

Gurib-Fakim zajęła miejsce dotychczasowego prezydenta Rajkeswura Purryanga, który w ubiegły piątek oznajmił, że ustępuje z zajmowanego od trzech lat stanowiska na podstawie porozumienia zawartego z premierem kraju.

Na Mauritiusie odbyły się w grudniu ub. roku wybory parlamentarne, w których opozycyjna koalicja pod przewodnictwem Jugnautha, eksprezydenta i obecnego premiera, odniosła miażdżące zwycięstwo zdobywając trzy czwarte mandatów w Zgromadzeniu Narodowym.

d3u83zy

Mauritius jest ustabilizowaną demokracją od czasu uzyskania niepodległości w 1968 roku, a gospodarka kraju należy do najlepiej rozwiniętych w Afryce.

Zobacz także: kobiety mają trudniej w polityce?

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów