Trwa ładowanie...

Matury 2021. Minister Piontkowski uspokaja

W świetle pandemii i nauki zdalnej tegoroczni maturzyści obawiają się o przebieg swoich egzaminów dojrzałości. Czy z uwagi na rozwój pandemii termin tegorocznych matur może ulec zmianie? Wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski skomentował pojawiające się plotki.
Share
Matury 2021. Czy odbędą się planowo?
Matury 2021. Czy odbędą się planowo?Źródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d1zfsu9

Tegoroczne matury ponownie odbędą się w środku szalejącej pandemii. Czy zbliżające się egzaminy mogą odbyć się zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

"Egzaminy maturalne odbędą się w terminie; rozpoczną się 4 maja i będą trwały ponad 20 dni. Będą przeprowadzane wyłącznie w formie pisemnej" - przekazał prezydent Andrzej Duda. Ostateczną decyzję podejmuje w tej sprawie rząd.

Duda poinformował jednocześnie, że premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali go, że sytuacja epidemiczna wygląda lepiej niż się spodziewali.

d1zfsu9

Matury 2021 pewne?

Szef resortu nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się z kolei w Polsat News na temat matur i egzaminów ósmoklasisty. Zapowiedział, że decyzję w tej sprawie ogłosi w nadchodzącym tygodniu: - Skłaniamy się do tego, żeby również matura w przyszłym roku była na innych warunkach niż w poprzednich latach.

Przypomnijmy, że również wiceszef MEiN Dariusz Piontkowski w rozmowie z Radiem Zet odniósł się do pojawiających się plotek i obaw maturzystów o termin tegorocznych matur. - Na razie nie widać powodów, dla których mielibyśmy zmieniać termin - uspokajał wówczas.

Zapewnił również, że zachowując odpowiedni reżim sanitarny, jak w przypadku zeszłorocznych egzaminów ósmoklasisty czy próbnych matur, tegoroczne matury mogą również być bezpiecznie.

Wiceminister dodał również, że "dopóki uczniowie nie zajmą swoich miejsc w ławkach, nie będą w pewnej odległości, to nie powinni zdejmować masek i tak samo jest z nauczycielami". - Jeśli będą takie wskazania ekspertów, ten element może ulec zmianie, ale inne elementy się sprawdziły".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zfsu9

Podziel się opinią

Share
d1zfsu9
d1zfsu9
Więcej tematów