Trwa ładowanie...

Matteo Renzi ostrzega: Włochy będą ostre w sprawie budżetu dla krajów, które nie chcą migrantów

• Premier Włoch podkreślił, że wcześniej kraje te otrzymały dużo pieniędzy ze wspólnego budżetu UE
• Renzi stwierdził, że państwa zrzucają z siebie obowiązek relokacji migrantów
• Dodał, że chce, aby Włochy były promotorami bardzo ostrej postawy wobec takich krajów UE

Share
Matteo Renzi ostrzega: Włochy będą ostre w sprawie budżetu dla krajów, które nie chcą migrantówŹródło: AFP, fot: FILIPPO MONTEFORTE
dvzhmuh

Premier Włoch Matteo Renzi powiedział w parlamencie w Rzymie, że w kwestii unijnych finansów jego kraj będzie "bardzo ostry" wobec państw, które nie chcą wziąć na siebie obowiązku przyjęcia migrantów w ramach planu ich relokacji.

Szef rządu w wystąpieniu w Izbie Deputowanych w związku z kolejnym szczytem UE w dniach 20-21 października przypomniał, że w najbliższych miesiącach Unia zacznie ponownie dyskutować o budżecie.

- Fundamentalne znaczenie ma to, aby Włochy były promotorami bardzo ostrej postawy wobec państw UE, które otrzymały dużo pieniędzy wynikających z członkostwa i które w obecnej fazie zrzucają z siebie obowiązek udziału w relokacji migrantów - oświadczył premier Renzi.

Ponownie skrytykował wyniki spotkania szefów państw i rządów UE w Bratysławie, gdzie mówiono między innymi o kryzysie migracyjnym. Przyjęty tam dokument nazwał "banalnym". - To spis dobrych obietnic absolutnie nie na miarę wielkich wyzwań - ocenił.

dvzhmuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvzhmuh
dvzhmuh
Więcej tematów