Trwa ładowanie...
dbh3sdh
Policja

Matka miała 4 promile, dla ojca zabrakło skali. Odebrano im 5 dzieci

• W jednej z miejscowości w gminie Otmuchów w woj. opolskim policja została zawiadomiona o pijanych rodzicach opiekujących się swoimi dziećmi
• Policja interweniowała razem z pracownikami socjalnymi
• Na miejscu okazało się, że rodzice są kompletnie pijani; badanie alkomatem wykazało niespełna 4 promile alkoholu we krwi matki, dla ojca natomiast zabrakło skali
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Fotolia)
dbh3sdh

Funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez pracownika opieki socjalnej o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Otmuchów pijani rodzice zajmują się pięciorgiem swoich dzieci. Policjantom, którzy wybrali się na interwencję, mimo pomocy pracowników ośrodka pomocy społecznej, nie udało się początkowo wejść do środka. Wpuściła ich dopiero 8-letnia córka właścicieli domu, która wracała ze szkoły.

W środku, zgodnie z zawiadomieniem, znajdowali się pijani rodzice oraz ich dwójka dzieci: 4-letni syn i 7-letnia córka. Chłopiec był brudny i zaniedbany, a w mieszkaniu panował kompletny bałagan. Rodzice dzieci zostali poddani badaniu alkomatem, który wykazał niemal 4 promile alkoholu we krwi 42-letniej matki. Dla 38-letniego męża zabrakło skali w urządzeniu, którego alkosensor rejestruje maks. 4 promile.

Podczas interwencji policjantów do domu zdążyła wrócić również pozostała dwójka rodzeństwa: 14-letni syn oraz 16-letnia córka. Wszystkie dzieci zostały umieszczone w placówkach wychowawczych, a o całej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny. Pijanym rodzicom może grozić do 5 lat więzienia.

dbh3sdh

Podziel się opinią

Share

dbh3sdh

dbh3sdh
Więcej tematów