Trwa ładowanie...
d23q0zm

Mateusz Morawiecki wygwizdany na Stadionie Narodowym

Na PGE Narodowym w sobotę wieczorem odbył się koncert solidarności Polaków z Białorusinami, podczas którego przemowę wygłosił m.in. premier Mateusz Morawiecki. Jego wystąpienie wywołało jednak negatywną reakcję wśród części widowni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa, 26.09.2020. Premier Mateusz Morawiecki podczas koncertu na rzecz Białorusi
Warszawa, 26.09.2020. Premier Mateusz Morawiecki podczas koncertu na rzecz Białorusi (PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka)
d23q0zm

Początek wystąpienia premiera spotkał się z negatywną reakcją części zgromadzonych - w czasie przemowy część widowni zaczęła gwizdać - Morawiecki postanowił jednak nie przerywać wystąpienia i zignorować reakcję uczestników koncertu.

Oprócz premiera wśród gości "honorowych" wydarzenia znaleźli się także m.in. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, wraz z mężem Andrzejem, ambasadorem RP w Niemczech.

Mateusz Morawiecki złamał prawo? Beata Szydło jednoznaczne oceniła decyzję premiera

- 40 lat temu narodziła się w Polsce "Solidarność", wtedy Polacy mieli odwagę powiedzieć "nie" tym, którzy łamali prawa człowieka, prawa obywatelskie, deptali wolność. Dzisiaj naród białoruski walczy o swoją wolność, chcemy być razem z Białorusinami w ich drodze - przypomniał premier w czasie wystąpienia.

Jak tłumaczyli z kolei organizatorzy koncertu, wydarzenie na PGE Narodowy stanowi symbol wsparcia społeczeństwa białoruskiego w walce o demokrację i wolność.

d23q0zm

"Sytuacja na Białorusi budzi ogólnoświatowy niepokój, ludzie muszą walczyć o przyszłość narodu, ryzykując swoje zdrowie i życie" - podkreślono ze sceny.

Koncert "Solidarni z Białorusią" na Stadionie Narodowym

W czasie sobotniego koncertu solidarności Polaków z Białorusinami Na PGE Narodowym zorganizowano również zbiórkę pieniędzy na rzecz obywateli Białorusi, którzy działają na rzecz pokojowych zmian. Środki mają zostać przeznaczone na pomoc żywnościową, prawną i medyczną dla poszkodowanych w protestach.

Czytaj też:Mateusz Morawiecki pod lupą Bogdana Święczkowskiego? Prokurator krajowy domagał się przedłużenia śledztwa

d23q0zm

Podczas koncertu na scenie pojawili się: Paweł Domagała, Natalia Nykiel, Organek, Michał Szpak, Natalia Zastępa, Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, Krzysztof Cugowski, Chłopcy z Placu Broni, Mr. Zoob, Ira, Igor Herbut z zespołu LemON, Sebastian Riedel, Luxtorpeda, Golec Orkiestra, Enej oraz orkiestra Tomasza Szymusia. W wydarzeniu wzięli też udział artyści z Białorusi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23q0zm

Podziel się opinią

Share
d23q0zm
d23q0zm
Więcej tematów