Trwa ładowanie...

„Masa” siedzi w najbardziej nowoczesnym więzieniu w Polsce

Jarosław S. ps. Masa trafił do najnowocześniejszego zakładu karnego w Polsce. W więzieniu w Opolu Lubelskim jest boisko i monitoring zamiast wieżyczek, a koncerty dla osadzonych gra Muniek Staszczyk, lider zespołu T. Love.

„Masa” siedzi w najbardziej nowoczesnym więzieniu w PolsceŹródło: PAP, fot: Wojciech Pacewicz
d3p3s01
d3p3s01

Zakład Karny w Opolu Lubelskim. To tutaj, w odizolowanej celi przebywa najsłynniejszy świadek koronny, były gangster pruszkowskiej mafii Jarosław S. W celi spędzi trzy miesiące. Informację o osadzeniu w tej placówce, potwierdziła nam oficjalnie Prokuratura Krajowa.

Więzienie w Opolu to najnowocześniejszy zakład karny w kraju i jedno z najnowocześniejszych więzień w Europie. Dla osadzonych przygotowano 627 miejsca zakwaterowania. Oficjalne otwarcie zakładu nastąpiło 5 października 2009 roku.

sw.gov.pl
Źródło: sw.gov.pl, fot: sw.gov.pl

W więzieniu znajduje się sala sportowa mieszcząca pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Jest tutaj także centrum kształcenia ustawicznego, liceum i gimnazjum.
Skazani przebywają w trzech pawilonach, mogą korzystać z oddziału terapeutycznego dla uzależnionych od alkoholu. O bezpieczeństwo dba wewnętrzny i zewnętrzny monitoring.

d3p3s01

Nieoficjalnie, mówi się, że jedna z łagodniejszych placówek w całym kraju, jeśli chodzi o podejście strażników do osadzonych. W "Dzienniku Wschodnim" zdaje się to potwierdzać, jeden z internautów. - To rzeczywiście fajny hotel, klawisze lajtowi. Dlaczego nikt nie kontroluje klawiszy w tym zakladzie. Po robocie imprezują, a do roboty wracają niezbyt świeży. Tam powinni pracować ludzie przygotowani psychologicznie, a nie tacy którzy stres odreagowują w knajpie.... Siedziałem tam i wiem co mówię...... - napisał internauta o nicku Gorki.

Cztery lata temu w zakładzie karnym gościł Muniek Staszczyk, wokalista zespołu T. Love. Zaprosił go jeden z osadzonych, który napisał do niego list. Koncert zespołu, który miał miejsce w więzieniu, został zarejestrowany i wydany na płycie. Druga wizyta piosenkarza miała miejsce w kwietniu tego roku. Tym razem było to kameralne spotkanie ze skazanymi.

Muniek Staszczyk zagrał w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim najbardziej znane utwory sw.gov.pl
Muniek Staszczyk zagrał w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim najbardziej znane utwory Źródło: sw.gov.pl, fot: sw.gov.pl

Najsłynniejszy świadek koronny nie ma „grzecznego” towarzystwa osadzonych. Najwięcej skazanych odsiaduje tu wyroki za zabójstwa. „Obecnie w Zakładzie Karnym przebywa 569 osadzonych, w tym 61 tymczasowo aresztowanych. 122 skazanych za zabójstwa, za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości - 36 osób, znęcanie się – 37 osób, alimenty – 73 osób, rozboje – 106 osób" – czytamy na stronie internetowej Zakładu Karnego.

Zobacz także: Policja odkryła w dziupli mercedesa, którego nie ma jeszcze w salonach.

Przypomnijmy, „Masa” kilka dni temu usłyszał osiem zarzutów. Prokurator zarzucił mu, że w 2012 roku wyłudził w ośmiu bankach ponad 650 tys. zł. Z kolei od czerwca 2014 do lipca 2015 roku miał wręczać łapówki Zbigniewowi G., naczelnikowi Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

d3p3s01

Jarosław S. razem ze swoim synem oraz przedsiębiorcą z Łodzi mieli też wręczyć 2 tys. zł łapówki urzędnikowi z Urzędu Celnego w Łodzi. Była to zapłata za „przysługę” w postaci załatwienia sprawy niezapłaconego podatku w związku ze sprowadzonym samochodem.

Kolejne zarzuty dotyczą składania fałszywych zeznań w sprawie wykroczenia drogowego. Według prokuratora powoływał się także na znajomości w łódzkiej policji oraz pomagał w otrzymaniu stanowiska w policji. „Masa” miał również nie zapłacić 160 tys. zł właścicielowi firmy budowlanej, która odpowiadała za położenie kostki brukowej na terenie jego posesji.

Pytany przez nas o pobyt Jarosława S. rzecznik placówki Łukasz Pruchniak odmówił nam udzielenia informacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p3s01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p3s01
Więcej tematów