Trwa ładowanie...

Marzena K. dysponowała środkami z Funduszu Sprawiedliwości. Niejasne działania

Nowe fakty ws. Marzeny K. - najsłynniejszej urzędniczki, która jest. m.in zamieszana w aferę reprywatyzacyjną. Gdy zarządzała środkami z Funduszu Sprawiedliwości, pieniądze trafiały do instytucji powiązanej z politykami obecnej opozycji.
Share
Marzena K. pracowała w Ministerstwie Sprawiedliwości
Marzena K. pracowała w Ministerstwie SprawiedliwościŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2okrk8

Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości były wydawane na nieuzasadnione cele. Jak podaje portal oko.press, zdaniem NIK 33 mln 272 tys. złotych dotacji zostało udzielonych "niecelowo i niegospodarnie". Chodzi o 86 proc. kwoty skontrolowanych wydatków.

Największe wątpliwości kontrolerów budzi zakup m.in. kamizelek odblaskowych z logo Funduszu Sprawiedliwości. Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia dostała aż 24 mln 123 tys. złotych do realizacji tego projektu.

Tymczasem wPolityce.pl zwraca uwagę na to, że nowe kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości badało działalność Funduszu w latach 2012 - 2015. Portal dodaje, że od 2012 roku do 2016 roku Fundusz nadzorowała Marzena K. - była urzędniczka resortu sprawiedliwości zamieszana w aferę reprywatyzacyjną. Wraz z ośmioma osobami jest oskarżona o korupcje i oszustwa.

d2okrk8

Zobacz także: #SpełnijmyMarzeniePowstańca. Spotkajmy się 1 sierpnia i pokażmy, że pamiętamy

Marzena K. pełniła m.in. funkcję Naczelnika Wydziału Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Promocji Mediacji w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka oraz zastępcy dyrektora, mając w zakresie zadań nadzór nad Funduszem. Upoważniona przez ministra sprawiedliwości dysponowała środkami Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

d2okrk8

Okazuje się, że gdy Marzena K. dysponowała tymi środkami, pieniądze z Funduszu otrzymało wiele instytucji, które były powiązane z politykami opozycji. Portal wPolityce.pl przywołuje przykład jednej z elbląskich instytucji, której wiceprezes wspierał Ruch Palikota. "W wielu przypadkach dotacje trafiały niemal do rąk własnych lokalnych polityków z PO i SLD" - czytamy w artykule.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2okrk8

Podziel się opinią

Share
d2okrk8
d2okrk8
Więcej tematów