Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
miss world
19-08-2006 (22:30)

Marzena Cieślik - Miss Polonia 2006

24-letnia Marzena Cieślik z Wolina zdobyła tytuł Miss Polonia 2006. Oprócz tytułu najpiękniejszej
Polki, zwyciężczyni otrzymała samochód seat altea i kolię
wysadzaną brylantami. Nowa Miss będzie reprezentować Polskę
podczas międzynarodowego konkursu piękności - Miss World 2006,
który 30 września odbędzie się w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Cieślik - Miss Polonia 2006
(AFP)
WP
Podziel się

Zobacz galerię:
Miss Polonia 2006

Gala finałowa konkursu Miss Polonia 2006 odbyła się w warszawskiej Sali Kongresowej. O nagrody walczyło 20 dziewcząt, wybranych w eliminacjach. Koronę najpiękniejszej Polce tego roku, wręczyła Miss Polonia 2005, Malwina Ratajczak.

WP

Marzena Cieślik pochodzi z Wolina, na swoim koncie ma tytuł Miss Ziemi Zachodniopomorskiej. Jest studentką V roku ekonomii. Na finałowe pytanie o to, czym Polacy mogą się pochwalić odpowiedziała, że na pewno otwartością. Ma 176 cm wzrostu i wymiary 88-62-88. Lubi filmy Woody Allena. W poniedziałek będzie obchodzić 25 urodziny.

Tytuł I vice Miss w tym roku i wycieczkę do Meksyku otrzymała 22- letnia Dorota Gawron z Warszawy. Ma 178 cm wzrostu, a jej wymiary to 85-62-93. Na pytanie finałowe, co mogłoby być symbolem Polski odpowiedziała, że Kraków - ponieważ ma wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO i piękny rynek.

Ostatnią laureatką spośród 5 dziewcząt zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu była 20-letnia Judyta Mojżesz z Rybnika, której przyznano tytuł II vice Miss i także wycieczkę do Meksyku.

Posiadaczką najpiękniejszych włosów została w tym roku, zdaniem jednego ze sponsorów, firmy Pantene, 22-letnia Dominika Brzeska z Wrocławia. Również ona zdobyła tytuł Miss Foto, przyznany przez fotoreporterów obecnych podczas gali.

WP

Gospodarzami ceremonii była Beata Sadowska i Marcin Prokop. Na scenie warszawskiej Sali Kongresowej uczestniczki finału prezentowały się sześciokrotnie. W programie gali znalazły się także występy gwiazd muzyki - po jednym utworze zagrały zespoły Golec uOrkiestra, Blue Cafe i Carpe Diem. Zaśpiewała także Kasia Cerekwicka.

W 12 osobowej loży jury konkursu zasiedli m.in. prezes TVP Bronisław Wildstein, aktor Jan Machulski, aktorka Grażyna Szapołowska i była Miss World Aneta Kręglicka. Finał zorganizowało Biuro Miss Polonia oraz telewizyjna Dwójka.

Pierwsze wybory najpiękniejszej Polki odbyły się w 1929 roku. Organizatorami imprezy były redakcje trzech gazet: "Światowida", "Expressu Porannego" i "Kuryera Czerwonego", do których pretendentki do tytułu Miss nadsyłały swoje zdjęcia. Za najpiękniejszą uznano wówczas Władysławę Kostakównę, urzędniczkę Miejskiej Kasy Oszczędnościowej z Warszawy.

25-letnia Marzena Cieślik z Wolina zdobyła tytuł Miss Polonia 2006. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki, zwyciężczyni otrzymała samochód seat altea i kolię wysadzaną brylantami. We wrześniu Cieślik będzie reprezentować Polskę w konkursie Miss World, który odbędzie się w Warszawie.

WP

I vice Miss w tym roku została 23-letnia Dorota Gawron z Warszawy, a tytuł II vice Miss otrzymała 20-letnia Judyta Mojżesz z Rybnika.

Gala finałowa konkursu Miss Polonia 2006 odbyła się w sobotę wieczorem w warszawskiej Sali Kongresowej. O nagrody walczyło 20 dziewcząt, wybranych w eliminacjach.

Polub WP Wiadomości
WP
WP