Trwa ładowanie...
dh1t60j

Marsze wielkanocne w intencji pokoju w Palestynie

Niemcy, zebrani na tradycyjnych wielkanocnych demonstracjach pacyfistycznych, domagali się w niedzielę pokoju na Bliskim Wschodzie. W niedzielę tysiące osób manifestowało w wielu niemieckich miastach również przeciwko antyterrorystycznej strategii Stanów Zjednoczonych i zaangażowaniu wojskowemu Niemiec w walkę z terroryzmem.

dh1t60j
dh1t60j

W tegorocznych marszach pacyfistycznych wzięło udział więcej osób niż w poprzednich latach, co według organizatorów trwających od piątku manifestacji, ma związek z wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.

Uczestnicy manifestacji domagali się, by rząd Niemiec wycofał się z uczestnictwa w wojnie prowadzonej przez Stany Zjednoczone oraz wstrzymał eksport uzbrojenia do Izraela.

W sobotę tysiące osób protestowały również przeciwko polityce Izraela i działaniom armii izraelskiej na terytoriach palestyńskich. Manifestanci oskarżali Izrael o łamanie prawa międzynarodowego i domagali się zakończenia izraelskiej agresji w Palestynie.

Pokojowe manifestacje odbyły się m. in. w Berlinie, Chemnitz i Lipsku. Pokojowe marsze odbędą się w różnych miastach Niemiec również w Poniedziałek Wielkanocny. (miz)

dh1t60j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1t60j
Więcej tematów