Trwa ładowanie...
d2tdhbx

Marszałek z Platformy Obywatelskiej usłyszy zarzuty

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Z. D. (PO) ma usłyszeć we wtorek zarzuty związane z nieprawidłowościami do jakich miało dochodzić w urzędzie marszałkowskim. Informację tę potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, która prowadzi sprawę.

d2tdhbx
d2tdhbx

W oficjalnym komunikacie prokuratura poinformowała, że śledztwo prowadzone jest wraz z CBA w sprawie m.in. "przekroczenia uprawnień w 2009 r. w Białymstoku przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w zakresie naboru kandydatów na poszczególne stanowiska w Urzędzie z naruszeniem reguł w tym zakresie obowiązujących i działania tym samym na szkodę interesu publicznego i prywatnego".

"Śledztwem objęte są także ewentualne nieprawidłowości w zakresie zarządzonego przez Zarząd Województwa Podlaskiego konkursu wniosków o dofinansowanie projektów ze środków dotacji rozwojowych" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Zarzuty związane z nieprawidłowościami w urzędzie marszałkowskim postawiano już w poniedziałek byłemu sekretarzowi województwa podlaskiego Andrzejowi K. oraz wicemarszałkowi województwa Ignacemu J. Jak informuje prokuratura, wobec obu podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, a wobec podejrzanego Andrzeja K. dodatkowo zawieszenia w czynnościach służbowych.

Jarosław Z. D. pełni funkcję marszałka województwa podlaskiego od stycznia 2008 roku. Wcześniej został wybrany z ramienia Platformy Obywatelskiej na radnego sejmiku podlaskiego w wyborach samorządowych w 2006 roku.

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów