Trwa ładowanie...
dzfsruc
24-08-2015 16:21

Marszałek Senatu: zwrócę się o uzupełnienie wniosku o referendum

Zwrócę się do pana prezydenta o uzupełnienie uzasadnienia wniosku o referendum o skutki finansowe i skutki prawne. Pierwsze pytanie dotyczące wieku emerytalnego i pytanie trzecie, dotyczące sześciolatków w szkołach niosą ze sobą olbrzymie skutki prawne i skutki finansowe - powiedział po zakończeniu posiedzenia Konwentu Seniorów marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

dzfsruc
dzfsruc

Projekt postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy ws. referendum będzie pierwszym punktem posiedzenia Senatu, które rozpocznie się 2 września; głosowanie odbędzie się w bloku głosowań na zakończenie posiedzenia - powiedział Borusewicz.

Marszałek Senatu powiedział, że zaproponował, aby projekt postanowienia prezydenta o zarządzeniu referendum 25 października był pierwszym punktem rozpoczynającego się 2 września posiedzenia Senatu. - Konwent się na to zgodził - powiedział Borusewicz. Dodał, że głosowanie odbędzie się w bloku głosowań na zakończenie posiedzenia Senatu. - To prawdopodobnie będzie piątek - powiedział.

Prezydent Andrzej Duda skierował do Senatu projekt postanowienia o zarządzeniu ogólnokrajowego referendum, które miałoby odbyć się 25 października wraz z wyborami parlamentarnymi. W referendum 25 października Polacy mieliby odpowiedzieć na trzy pytania: czy są "za obniżeniem wieku emerytalnego i powiązaniem uprawnień emerytalnych ze stażem pracy"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe" i czy są "za zniesieniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego sześciolatków i przywróceniem powszechnego ustawowego obowiązku szkolnego od siódmego roku życia".

dzfsruc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzfsruc
Więcej tematów