Trwa ładowanie...
dttvwgx
TVP

Marszałek Senatu: Kurski jest świetnym fachowcem i dziennikarzem

To bardzo dobra kandydatura na szefa TVP. Jest świetnym fachowcem, świetnym dziennikarzem. Zna się na tym - ocenił kandydaturę Jacka Kurskiego na szefa TVP marszałek Senatu Stanisław Karczewski w programie „Po przecinku” w TVP Info. Karczewski jest przekonany, że jeśli Kurski zostanie jej szefem TVP będzie dobrą telewizją obywatelską i podniesie swój poziom.
Share
dttvwgx

Jacek Kurski nowym szefem TVP. Informację tę potwierdził w "Kropce nad i" wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Według informacji podawanych przez serwis 300Polityka.pl, Kurski ma być jeszcze dziś odwołany z funkcji wiceministra kultury, a w piątek o 9 ma z rąk ministra skarbu państwa otrzymać nominację na prezesa TVP.

Stanisław Karczewski dopytywany o drogę zawodową Kurskiego, który od dawna nie wykonuje już zawodu dziennikarza stwierdził, że ten do końca życia nim będzie. - Ma olbrzymią wiedzę, jest niezwykle inteligentny - ocenił.

W sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która skraca kadencje obecnych władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, marszałek przekonywał, że jego partia chce, aby media publiczne były normalne, a nie „sprofilowane”. Uważa, że „wymknęły się spod kontroli obywatelskiej”.

dttvwgx

Podziel się opinią

Share
dttvwgx
dttvwgx
Więcej tematów