Trwa ładowanie...
marsz równości

Marsz Równości w Nowym Sączu. Policja ocenia akcję

Nowy Sącz. Ulicami miasta przeszedł Marsz Równości. Uczestników osłaniała policja, służby po przemarszu podsumowały akcję.

Share
Marsz Równości w Nowym Sączu. Policja ocenia akcję
Źródło: East News
d3heqie

Marsz Równości w Nowym Sączu ruszył z hasłem "Pierwszy raz u siebie". Według zgłoszenia, w manifestacji miało wziąć udział tysiąc osób, jednak RMF FM podaje, że było ich znacznie mniej.

Równolegle z Marszem Równości szli narodowcy, którzy wykrzykiwali wulgarne wyzwiska pod adresem uczestników wydarzenia. Skończyło się na okrzykach, nie doszło do rękoczynów.

Jak ocenia Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, Marsz Równości w Nowym Sączu przebiegł spokojnie. - Było dużo mniej uczestników niż zostało zgłoszonych. Nie doszło do żadnych incydentów - powiedziała w rozmowie z PAP, cytowany przez RMF FM. - Policja sporządziła nagrania z przebiegu marszu. Gdyby okazało się, że ktoś poczuł się w jakikolwiek sposób urażony czy dotknięty, może zgłosić się na policję, wówczas będą analizowane nagrania wideo - dodała.

Wyborczy Grill. Ocena debaty przedwyborczej w TVP

Warto zaznaczyć, że w niedzielę odbył się również Marsz Życia i Rodziny.

W ten weekend odbył się również Marsz Równości we Wrocławiu. Funkcjonariusze jeszcze przed manifestacją zatrzymali mężczyznę, który szedł z nożami i krzyczał m.in. Allahu Akbar.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3heqie

Podziel się opinią

Share
d3heqie
d3heqie
Więcej tematów