Trwa ładowanie...
d2onzff

Marsz Niepodległości 2020. Jest decyzja organizatorów. Zmiana formuły

Marsz Niepodległości 2020 z inną formułą - ogłaszają organizatorzy akcji. Zapraszają uczestników, by przyjechali na marsz samochodami i motocyklami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Niepodległości 2020 zmienia formułę
Marsz Niepodległości 2020 zmienia formułę (PAP)
d2onzff

W piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowskiego nie wyraził zgody na organizację Marszu Niepodległości. Trzaskowski uzasadniał, że decyzję podjął po zasięgnięciu negatywnej opinii sanepidu w tej sprawie. Podkreślił, że opinia ta wskazuje na trudną sytuację epidemiczną szczególnie w Warszawie i na Mazowszu.

Warszawski ratusz, uzasadniając decyzję, przekazał, że w ocenie mazowieckiego sanepidu zgromadzenie takie nie może się odbyć, gdyż "narusza aktualny stan prawny i stanowi zagrożenie transmisji wirusa SARS-CoV-2, co może spowodować wzrost liczby chorych na COVID-19 i przeciążenie służby zdrowia".

Organizatorzy Marszu Niepodległości odwołali się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie. W sobotę sąd ten oddalił odwołanie. Tym samym utrzymał zakaz organizacji marszu. Postanowienie sądu jest nieprawomocne.

d2onzff

W niedzielę po południu pełnomocnik Stowarzyszenia Marsz Niepodległość Adam Janus poinformował PAP, że złożył do sądu apelacyjnego zażalenie na postanowienie sądu okręgowego.

Zobacz wideo: Donald Tusk uderza w PiS. Michał Dworczyk mocno odpowiada

Marsz Niepodległości 2020. Uczestnicy w samochodach i na motocyklach

Tymczasem w niedzielę wieczorem organizatorzy Marszu poinformowali o decyzji ws. zmian organizacyjnych.

d2onzff

"W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami" - napisali w oświadczeniu.

"Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdaniem patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę. Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne" - czytamy w komunikacie.

O szczegółach formuły, w jakiej odbędzie się tegoroczny Marsz Niepodległości, organizatorzy poinformują na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2onzff

Podziel się opinią

Share
d2onzff
d2onzff
Więcej tematów