Trwa ładowanie...

"Marsz Nadziei i Życia" przejdzie ulicami Krakowa. Pomóż spełnić marzenia chorych

W najbliższą sobotę po raz siódmy odbędzie się "Marsz Nadziei i Życia". Celem akcji organizowanej przez fundację "Podaruj Życie" jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie mieszkańcom Krakowa sytuacji osób chorych.

Share
"Marsz Nadziei i Życia" przejdzie ulicami Krakowa. Pomóż spełnić marzenia chorych
Źródło: Fundacja Podaruj Życie
d4gkaip

Akcja rozpocznie się w sobotę, 27 września, o godz. 14:00 w magistracie. Znani artyści przeczytają spisane wcześniej marzenia osób chorych. W tym roku listy odczytają Dominika Bednarczyk, Beata Chmielowska-Olech, Magdalena Walach, Radosław Krzyżowski i Paweł Okraska.

Uczestnicy marszu przejdą trasą od Urzędu Miasta przez ulicę Grodzką i Rynek Główny do Wieży Ratuszowej. Tam odbędzie się akcja "Uwolnić marzenia" - wypuszczenie do nieba zielonych baloników z dołączonymi do nich listami chorych. Organizatorzy liczą, że krakowianie nie zawiodą i wezmą ze sobą lub założą zielone rzeczy - w kolorze nadziei.

d4gkaip

Przy Wieży Ratuszowej będzie działał punkt informacyjny, w którym będzie można zasięgnąć informacji o oddawaniu szpiku kostnego. Wszyscy zainteresowani będą mogli też napisać własny list zawierający słowa otuchy i wsparcia dla chorych i potrzebujących.

Na Rynku Głównym odbędą się występy artystyczne dzieci i młodzieży z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiak", Młodzieżowego Domu Kultury - Grunwaldzka 5, Baletu Dworskiego Cracovia Danza oraz uczniów klasy III c Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie.

Patronat honorowy nad akcją objęli Metropolita Krakowski ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

d4gkaip

Podziel się opinią

Share
d4gkaip
d4gkaip
Więcej tematów