Trwa ładowanie...
d1jlufg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marine Le Pen o swoim ojcu: doszło do tego, że "albo on, albo ja"

Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego, wypowiadając się na temat swego ojca Jean-Marie Le Pena, założyciela partii, który został z niej wykluczony z powodu gloryfikacji nazizmu, powiedziała: "doszło do tego, że albo mógł zostać on, albo ja".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego
Marine Le Pen, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego (PAP, Fot: CTK/Michal Dolezal)
d1jlufg

W wypowiedziach opublikowanych w piątek przez dziennik "Le Parisien" przywódczyni ultraprawicowej partii zapewnia, że czuje się wystarczająco silna, aby wytrzymać ataki Jean-Marie Le Pena, który w wieku 86 lat zapowiada utworzenie nowej partii.

- To wampiryzm. Jednak ta próba wywołania podziału nie ma żadnych szans powodzenia - zapewnia Marine, wypowiadając się na temat nowej partii, którą określa jako "klub fanów" jej ojca, który "skupia całą bandę wyrzutków i pariasów usuniętych z Frontu Narodowego".

Marine Le Pen zapewnia, że nie ma wyrzutów sumienia z tego powodu, z usunęła ojca z partii. - Odkąd to zrobiłam - śpię lepiej, ponieważ nie obawiam się, że po obudzeniu zaskoczy mnie nowy skandal wywołany przez człowieka, który założył partię w 1972 roku - mówi.

d1jlufg

- W tych ostatnich dniach wobec radykalnego zwrotu, którego właśnie dokonywał, stał się wielkim kłopotem. Co dzień zadawałam sobie pytanie, jakie nowe głupstwo wymyśli. Od miesięcy jest zajęty nieustannym sabotowaniem mojej pracy. Nie chciał się pogodzić ze zmianami zachodzącymi w partii - oświadczyła córka założyciela FN.

Marine Le Pen wspomina, że w czerwcu ub.r. Jean-Marie Le Pen powiedział na wiecu, iż dla niego piosenkarz żydowskiego pochodzenia Patrick Bruel mógłby spokojnie skończyć w komorze gazowej.

Usunęła ojca z partii, gdy w ubiegłym miesiącu powtórzył kilka swoich ulubionych prowokacyjnych wypowiedzi: że komory gazowe były jedynie "detalem" historii i że marszałek Petain, który oddał Francję w ręce Hitlera, był patriotą.

- Dlaczego miałabym zachowywać się jak córka, skoro on nie zachowuje się jak ojciec? - pyta przywódczyni FN.

d1jlufg

Wielu Francuzów, w samej partii Marine Le Pen i spoza tej partii, uważa, że zdystansowanie się Marine od ojca to zwykła strategia realizowana w ramach programu lansowania wizerunku Frontu Narodowego jako partii umiarkowanej. Program ten dał jej świetne rezultaty wyborcze - zwycięstwo w wyborach europejskich w 2014 roku i uzyskanie dobrej pozycji w wyborach lokalnych w tym samym roku.

W tym celu zwołała nadzwyczajny zjazd FN, aby usunąć ojca ze stanowiska honorowego przewodniczącego partii.

d1jlufg

Podziel się opinią

Share

d1jlufg

d1jlufg
Więcej tematów