Trwa ładowanie...
ycipk-2uqqg9

Marian Banaś jest w pracy. Prezes NIK zwołał zebranie

Marian Banaś przyszedł do pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pojawiają się doniesienia o dymisji szefa NIK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes NIK Marian Banaś
Prezes NIK Marian Banaś (PAP)
ycipk-2uqqg9

Po tym, jak kierownictwo PiS wyraziło oczekiwanie, że prezes NIK zrezygnuje ze stanowiska, w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że Marian Banaś zrezygnował. Nic takiego jednak nie miało miejsca. "W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - czytamy w piątkowym oświadczeniu NIK.

Potwierdzają to doniesienia RMF FM. Prezes Najwyższej Izby Kontroli jest obecny w pracy. Marian Banaś zwołał zebranie i jak wynika z informacji radia, nie wspomniał współpracownikom o swojej ewentualnej dymisji.

Przypomnijmy: Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie do prokuratury ws. Banasia. To wynik kontroli oświadczeń majątkowych prezesa NIK. Lista zarzutów obejmuje m.in. zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanie źródeł dochodu.

ycipk-2uqqg9

Zobacz też: Pozwy za "obrzydliwe kłamstwa". Tomasz Grodzki wymienił adresatów

O Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w krakowskiej kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka. Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez CBA.

ycipk-2uqqg9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2uqqg9

ycipk-2uqqg9
ycipk-2uqqg9