Trwa ładowanie...
d1xpxlb

Marian Banaś jest w pracy. Prezes NIK zwołał zebranie

Marian Banaś przyszedł do pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że pojawiają się doniesienia o dymisji szefa NIK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes NIK Marian Banaś
Prezes NIK Marian Banaś (PAP)
d1xpxlb

Po tym, jak kierownictwo PiS wyraziło oczekiwanie, że prezes NIK zrezygnuje ze stanowiska, w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, że Marian Banaś zrezygnował. Nic takiego jednak nie miało miejsca. "W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby prezes NIK złożył dymisję z zajmowanego stanowiska informujemy, że decyzja taka nie zapadła" - czytamy w piątkowym oświadczeniu NIK.

Potwierdzają to doniesienia RMF FM. Prezes Najwyższej Izby Kontroli jest obecny w pracy. Marian Banaś zwołał zebranie i jak wynika z informacji radia, nie wspomniał współpracownikom o swojej ewentualnej dymisji.

Przypomnijmy: Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie do prokuratury ws. Banasia. To wynik kontroli oświadczeń majątkowych prezesa NIK. Lista zarzutów obejmuje m.in. zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanie źródeł dochodu.

d1xpxlb

Zobacz też: Pozwy za "obrzydliwe kłamstwa". Tomasz Grodzki wymienił adresatów

O Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w krakowskiej kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka. Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xpxlb

Podziel się opinią

Share

d1xpxlb

d1xpxlb
Więcej tematów