WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Czarnecki kandydatem Samoobrony na prezydenta Warszawy

Eurodeputowany Samoobrony Marek Czarnecki
jest kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Warszawy. Jak
poinformował inny deputowany Samoobrony Ryszard
Czarnecki, to oficjalna kandydatura jego partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Nasz kandydat ma znane nazwisko. Niewykluczone, że wyborcy mogą pomylić go z moją osobą, co na pewno mu nie przeszkodzi, a może tylko pomóc - powiedział Ryszard Czarnecki.

Marek Czarnecki ma 47 lat, mieszka w Łomiankach pod Warszawą. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia prawnicze na tej uczelni.

Od 1996 roku prowadzi kancelarię adwokacką na Nowym Świecie w Warszawie. W 1997 roku jego kancelaria znalazła się na 20. miejscu w rankingu największych kancelarii prawnych dziennika "Rzeczpospolita".

WP

W 1999 roku otrzymał propozycję objęcia stanowiska prezesa "Ruchu" SA, spółki zatrudniającej 30 tys. osób. Propozycji nie przyjął. Po 1,5 roku powołano go na stanowisko wiceprezesa Agencji Mienia Wojskowego, które sprawował do 2001 roku.

W 2004 roku zdobył mandat eurodeputowanego z list Samoobrony - uzyskał 43.609 głosów, najwięcej ze wszystkich kandydatów w okręgu mazowieckim. W PE jest członkiem Komisji Prawnej oraz zastępcą członka Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE.

Konkurentami Marka Czarneckiego są: kandydat PiS Kazimierz Marcinkiewicz, PO - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Lewica wystawiła Marka Borowskiego, a LPR - Wojciecha Wierzejskiego. Nie jest jeszcze znany kandydat PSL.

Polub WP Wiadomości
WP
WP