Trwa ładowanie...
d2vpuw2

Marcin zmarł w czasie wakacji w Egipcie. Prokuratura rozważa wysłanie swoich śledczych

Marcin M. spod Radomia został znaleziony martwy w niedzielę w jednym z egipskich kurortów. Prokuratura już prowadzi postępowanie w tej sprawie. - Jeśli będziemy mieli podstawy, to będziemy chcieli wysłać do Egiptu naszych śledczych - mówi Wirtualnej Polsce Mirosław Wachnik, Prokuratur Okręgowy w Radomiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin M. zmarł w czasie pobytu w Egipcie
Marcin M. zmarł w czasie pobytu w Egipcie (Shutterstock.com)
d2vpuw2

25-letni Marcin M. w czwartek poleciał do Egiptu ze swoją dziewczyną. W sobotę wieczorem wyszedł z kolacji i już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w niedzielę. Jak podał portal hurghada24.pl, który jako pierwszy napisał o śmierci młodego Polaka, mężczyzna miał się powiesić.

MSZ potwierdził Wirtualnej Polsce, że Polak nie żyje. Prokuratura sprawdza doniesienia z Egiptu. - W związku z informacjami medialnymi wdrażamy postępowania sprawdzające. Zbieramy informacje, na podstawie których wszczniemy lub odmówimy wszczęcia śledztwa. W tej chwili zwracamy się do naszej ambasady w Kairze z prośbą o nadesłane informacji – mówi prok. Wachnik.

Czytaj więcej o śmierci Polaka w Egipcie

d2vpuw2

Śledztwo jeszcze formalnie nie ruszyło, ponieważ prokuratura - póki co - nie otrzymała z ambasady w Kairze oficjalnego potwierdzenia o śmierci Marcina M. - Jeśli będziemy mieli podstawy, to na pewno będziemy chcieli wysłać do Egiptu naszych śledczych, by na miejscu zbadali sprawę i ewentualnie uczestniczyli w sekcji zwłok – podkreśla prok. Wachnik.

Marcin M. wyjechał do Egiptu razem ze swoją dziewczyną. Wycieczkę wykupili w biurze podróży Exim Tours. - Exim Tours nie jest upoważniony do przekazywania jakichkolwiek informacji na temat swoich klientów - odpowiedziała Monika Hajduk z biura podróży, gdy zapytaliśmy o sprawę śmierci Polaka. Z informacji podawanych w mediach wynika, że rezydentka biura w Egipcie nie zareagowała na prośbę o pomoc w poszukiwaniu mężczyzny.

Ambasada w Egipcie w ogóle nie chce się odnieść do sprawy. – Proszę dzwonić do rzecznika MSZ w Warszawie. Ambasada nie komentuje takich rzeczy – mówi pracownik konsulatu w Kairze. – Ale MSZ nie ma rzecznika prasowego – odpowiadamy. – Jak to nie ma? Proszę pytać Warszawę – mówi urzędnik.

d2vpuw2

O potwierdzenie lub zdementowanie śmierci Polaka prosimy też Prokuraturę Krajową. - Nie dotarła do nas żadna informacja o śmierci obywatela Polski w Egipcie. MSZ jako pierwszy otrzymuje takie informacje – mówi Wirtualnej Polsce prok. Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

MSZ dopiero niemal dobę po tym, jak pierwszy raz wysłaliśmy pytania, potwierdziło śmierć Polaka w Egipcie. Zwłoka w podawaniu informacji o śmierci obywatela Polski jest normą. Służby muszą mieć czas, by poinformować o tragedii rodzinę. Jednak o tym, że Polak popełnił samobójstwo, internauci i część mediów pisały od kilkudziesięciu godzin, a polskie służby nadal nie były w stanie wydać żadnego komunikatu w tej sprawie.

Magdalena Żuk zginęła w Egipcie. Do tej pory nie wyjaśniono, jak do tego doszło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vpuw2

Zobacz także: "Adam, szczerze Ci powiem. To jest bardzo możliwe". Kamiński o Tusku więzieniu

Podziel się opinią

Share

d2vpuw2

d2vpuw2
d2vpuw2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów