Trwa ładowanie...
d2gn1zh

Manewry wojskowe w Obwodzie Kaliningradzkim. Jerzy Haszczyński: Rosja już dwa razy zaatakowała podczas igrzysk

Rosja rozpoczęła kolejne w ostatnim czasie manewry wojsk. Zbiegły się one w czasie w trwającymi w Rio de Janeiro letnimi igrzyskami olimpijskimi. Tym razem ćwiczą piloci awiacji morskiej Floty Bałtyckiej. Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej" przypomniał w programie "Minęła dwudziesta", że Rosja już dwa razy zaatakowała podczas igrzysk lub tuż po nich [w 2008 roku inwazja rosyjskich wojsk w Gruzji zbiegła się z Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie; w 2014 roku atak na Krym miał miejsce tuż po zakończeniu zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi - przyp.red.]. - Czy Rosja szykuje się do pełnokrwistej operacji wojennej i inwazji na Ukrainie? - pytał prowadzący program. - Teraz to byłoby chyba już aż nazbyt przewidywalne - stwierdził Haszczyński.

d2gn1zh

- Mamy wzmożoną aktywność wojsk rosyjskich na trzech odcinkach - Donbas, Krym i Naddniestrze. Te ruchy wojsk nasiliły się bardzo mocno w ostatnim tygodniu, przypadkowo lub nieprzypadkowo po tym, jak tydzień temu z Władimirem Putinem spotkał się premier Turcji Erdogan - mówił Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej".

Manewry odbywają się w Obwodzie Kaliningradzkim i uczestniczą w nim piloci m.in.: śmigłowców Mi-24 , Mi-8 i Ka-27. W trakcie manewrów zostanie przećwiczone strzelanie z działek pokładowych, naprowadzanie torped na cele przeciwnika i strzelanie z niekierowanych lotniczych pocisków.

Podczas manewrów służby naziemne mają z kolei trenować utrzymywanie łączności, maskowanie sprzętu wojskowego i tankowanie helikopterów.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że szkolenie potrwa kilka dni.

d2gn1zh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gn1zh
Więcej tematów