Trwa ładowanie...

Manewry wojska i policji na granicy z Grecją i Macedonią

• Ponad 400 wojskowych, żandarmów i policjantów granicznych uczestniczyło w ćwiczeniach na granicy Bułgarii z Grecją i Macedonią
• Przejścia graniczne z obu krajami były zamknięte przez ponad godzinę

Share
Manewry wojska i policji na granicy z Grecją i Macedonią
Źródło: PAP/EPA, Fot: NAKE BATEV
dmm9yxq

O ćwiczeniach poinformował na konferencji prasowej premier Bojko Borysow.

Przekazał, że taka liczba funkcjonariuszy na granicy zostanie utrzymana w najbliższym czasie, by strzec ją przed nielegalną migracją. Do skierowania wojska na granicę doszło po znowelizowaniu w mijającym tygodniu ustawy o obronności i siłach zbrojnych. Umożliwia ona użycie wojska dla ochrony granic państwa.

dmm9yxq

- Oni będą tu na stałe. Będą pilnować wszystkich możliwych miejsc, przez które do Bułgarii mogą przedostać się nielegalni migranci - powiedział.

- Migranci powinni przechodzić wyłącznie legalnie przez punkty graniczne - oznajmił Borysow i podkreślił, że będzie bronić tego stanowiska podczas poniedziałkowego szczytu unijnego w sprawie migracji.

Poinformował, że otrzymał od przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska list z poparciem dla stanowiska, iż należy przywrócić reguły schengeńskie, przepuszczać migrantów wyłącznie przez punkty graniczne, rejestrować i pobierać odciski palców. - Dalej mogą jechać tylko, jeśli mają potwierdzenie, że zostaną przyjęci - przekazał.

dmm9yxq

Podziel się opinią

Share
dmm9yxq
dmm9yxq
Więcej tematów