Trwa ładowanie...

Małopolska. Władze chcą zwrócić 4,5 mln zł dotacji. Mieszkańcy protestują

Powiat olkuski otrzymał 4,5 mln zł dotacji na remont drogi w Osieku. Przetarg został jednak unieważniony, a władze podjęły decyzję o zwrocie dotacji. Mieszkańcy Osieka protestują i proszą o interwencję ministra i premiera.

Share
Małopolska. Władze chcą zwrócić 4,5 mln zł dotacji. Mieszkańcy protestują
Źródło: pixabay
dn9otws

W piątek od rana kilkuset mieszkańców blokuje główne ulice Olkusza. Protestują przeciwko rezygnacji z remontu drogi, która od lat jest w katastrofalnym stanie. W Osieku wiszą transparenty wyrażające niezadowolenie mieszkańców z podjętej przez starostę decyzji.

"Przegląd Olkuski" informuje, że dotacje na remont drogi powiat otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg został jednak unieważniony. Władze powiatu tłumaczyły decyzję brakiem wsparcia finansowego ze strony gminy Olkusz.

dn9otws

Przyznana dotacja pokryłaby bowiem jedynie część kosztów remontu, brakująca część miała zostać pokryta z budżetu gminy. Jednak, jak podaje RMF, okazało się, że obiecane wcześniej środki nie zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Mieszkańcy się nie poddają

Mieszkańcy Osieka nie chcą pogodzić się z rezygnacją z remontu. Zapowiadają, że piątkowy protest jest pierwszym krokiem. Skierowali już pismo do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. W najbliższych dniach planują również wysłać dokumenty do premiera Mateusza Morawieckiego i posłów związanych z powiatem olkuskim.

Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty nie przebierał w słowach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF/"Przegląd Olkuski"

dn9otws

Podziel się opinią

Share
dn9otws
dn9otws
Więcej tematów