Trwa ładowanie...
d2jjlfe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małgorzata Sadurska: Sprawa Trybunału jest zamknięta

• Szefowa Kancelarii Prezydenta: ustawa o TK została podpisana i obowiązuje
• Sadurska: mamy 15 sędziów i sprawa jest zamknięta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.
Szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska. (FORUM/Tomasz Adamowicz)
d2jjlfe

Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana, obowiązuje i sprawa Trybunału jest zamknięta - powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Sadurska była pytana w radiu RMF FM m.in., czy podczas niedawnej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim zarysował się jakiś kompromis w sprawie Trybunału, a także czy prezydent przed podpisaniem ostatniej ustawy o TK konsultował się z prawnikami krytycznymi wobec tego dokumentu.

- Wracamy do tematu, który, moim zdaniem, w tym momencie jest już zakończony. Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym funkcjonuje, jest ogłoszona, jest obowiązująca - powiedziała Sadurska. - W tym momencie mamy taką sytuację, że mamy 15 sędziów i sprawa Trybunału jest zamknięta - dodała.

d2jjlfe

Wyraziła też nadzieje, że odłożenie przez TK planowanej na 12 stycznia rozprawy, podczas której miała być badana konstytucyjność uchwał unieważniających wybór pięciu sędziów TK i powołujących pięciu nowych, "będzie przełożone w następne działania, typu dopuszczenie tych pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego do orzekania".

Szefowa Kancelarii Prezydenta była pytana, czy byłby możliwy kompromis polegający na tym, że prezydent zaprzysiągłby trzech sędziów wybranych w październiku (tych, których wyboru TK nie zakwestionował), a ci wybrani przez obecny Sejm i już zaprzysiężeni wchodziliby na miejsce tych, którym będzie się kończyć kadencja.

- To by było złamanie konstytucji - odpowiedziała Sadurska.

d2jjlfe

Podziel się opinią

Share

d2jjlfe

d2jjlfe
Więcej tematów