Trwa ładowanie...
d3858tl

Malezja: były premier Najib Razak aresztowany ws. korupcji

Były malezyjski premier został we wtorek aresztowany przez biuro antykorupcyjne. Śledztwo dotyczy miliardów dolarów zabranych z państwowego funduszu inwestycyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były premier Najib Razak aresztowany ws. korupcji
Były premier Najib Razak aresztowany ws. korupcji (PAP, Fot: PAP/EPA)
d3858tl

Najib Razak został postawiony w stan oskarżenia przez amerykańskich prokuratorów. Chodzi o 731 milionach dolarów, które trafiły na jego konto bankowe z państwowych funduszy, którymi się opiekował. Pieniądze zostały roztrwonione przez Razaka oraz jego żonę m.in. na różowy naszyjnik z diamentów wart ponad 27 milionów dolarów.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podejrzewa, że całkowita kwota, którą przywłaszczyli Razak, jego rodzina i współpracownicy, wynosi co najmniej 4,5 miliarda dolarów. W minionym tygodniu na terenie nieruchomości należących do Malezyjczyka policja zabezpieczyła kosztowności warte co najmniej 273 miliony dolarów. Wśród tego znalazło się 567 torebek, 2 200 pierścionków i 14 tiar. Główny oskarżony nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Obecnie Razak jest zatrzymany w miejscowości Putrajaya w Malezji w siedzibie Komisji Antykorupcyjnej. Pierwsze posiedzenie sądu w sprawie byłego premiera odbędzie się w środę.

d3858tl

Zobacz także: Cezary Tomczyk: przy Lechu Wałęsie warto stanąć

Wyłudzili 28 mln. zł. W sprawę zamieszani są prokurator, syndycy i biznesmeni
Zatrzymano byłego wiceprezesa Urzędu Dozoru Technicznego. Jest podejrzewany o korupcję

d3858tl

Podziel się opinią

Share
d3858tl
d3858tl
Więcej tematów