Trwa ładowanie...

Malala oddaje pieniądze na szczytny cel

Laureatka Pokojowego Nobla, Malala Yousafzai przeznaczyła 50 tysięcy dolarów na odbudowę szkół w Strefie Gazy. Pakistanka oświadczyła, że bez właściwej edukacji dzieci nie będzie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami.

Share
Malala oddaje pieniądze na szczytny cel
Źródło: PAP/EPA, fot: ANDERS WIKLUND
d3skdfz

Po zdobyciu Nobla Malala została uhonorowana Światową Nagrodą Dzieci. Odbierając wyróżnienie poinformowała, że całość nagrody (50 tysięcy dolarów) trafi do agencji ONZ, zajmującej się Strefą Gazy. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę szkół, zniszczonych w czasie 50-dniowego konfliktu między Izraelem a Hamasem z lipca i sierpnia tego roku.

W czasie wojny w Strefie Gazy zostało zniszczonych co najmniej 65 palestyńskich szkół. ONZ zaapelowała o półtora miliarda dolarów na ich odbudowę.

Malala na ustach całego świata

Malala stała się symbolem walki o edukację kobiet i dzieci w krajach islamskich po tym, jak dwa lata temu w pakistańskiej dolinie Swat została postrzelona przez talibów. Po udanej operacji w Londynie dziewczyna rozpoczęła kampanię na rzecz dostępu do edukacji.

d3skdfz

Młoda Pakistanka została w 2013 roku uznana przez magazyn "Time" za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie i otrzymała unijną Nagrodę Sacharowa. W tym roku wyróżniono ją Pokojowym Noblem.

Zobacz również wideo

d3skdfz

Podziel się opinią

Share
d3skdfz
d3skdfz
Więcej tematów